Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vártemplomban szolgáló Bucsi Zsolt Tamás lelkipásztor elmondta, a pénzérmék között található egy Brassó városa által 1613-ban veretett ezüstgaras, II. Rákóczi Ferenc fejedelem 1705-ben kiadott 10 rézpolturása Pro Libertate felirattal, továbbá II. Ferenc német-római császár 1795-ből származó ezüst 6 krajcárosa és III. Károly olmützi püspök 1707-es ezüstkrajcárja. Az iratok között pedig a többi mellett Vásárhelyi János lelkész-esperesnek egy tíz szakaszos, 1761-ben írt verse – tartalmát tekintve az 1738-ban bekövetkezett földrengés után lebontott középkori helyett 1761-ben felépített új torony munkálatainak a méltatása. Nagy valószínűséggel ennek a gombjában helyezték el az eklézsia anyagi helyzetéről beszámoló latin nyelvű dokumentummal együtt.
Az 1802-es földrengés következtében ez a torony azonban ledőlt, és pótolni csak 1829-ben tudták. A felépítését nemes adakozásukkal lehetővé tevők névsorát Gödri Ferenc lelkész örökítette meg egy kísérő levélben, amelyre ez alkalommal szintén ráakadtak. Megtudtuk továbbá, hogy az Erdélyi Református Egyházkerület levéltárába fordítás végett elküldött iratok tartalmát a visszaszolgáltatásuk után nyilvánosságra fogják hozni.
KÖSZÖNÖM