Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Matematika, román nyelv, fizika, kémia, angol és német, informatika csoport indult 8–15 fős létszámmal ez év februárjának végén, de a tantárgyolimpiákon eddig is bizonyító olimpikonoknak külön felkészítő csoport is – sorolta a tényeket az igazgatónő.
– Kézdivásárhelyről, Kovásznáról is volt jelentkező, jól beilleszkedtek a csoportba, serkentő hatású az is, hogy vegyes korosztályú csoportok alakultak. A kollégák visszajelzése szerint szépen dolgoznak a diákok, lemorzsolódás még nem volt – mondta Pető Mária. – Látszik a más szellemiség, megvan a pluszmunka hozadéka. A motiváció ha megvan, számos lehetőséget rejt, többet, mint a tanórán, ahol ott ül a gyermek, mert muszáj.
Amint megtudtuk, már az első elégtételeket is jegyezhették a tanárok: továbbjutott egy diák, és szép eredményt ért el a kémia olimpia országos szakaszán, matematikából már nemzetközi versenyeken is szerepeltek az olimpikonok. A biológusok már háromszor voltak terepgyakorlaton. A kisebbeknél a román csoportban a kreatív gondolkodásra, írásra fektetik a hangsúlyt, annak csak később mutatkoznak meg az eredményei, de angolból például már mérhető a fejlődés a munka kezdetén megírt teszteredményekhez képest. Az informatika csoportban az alkalmazott tudomány területeire merészkedtek, mesterséges intelligenciával kapcsolatos témákba, játékfejlesztésbe fogtak, és a munkába külsős szakembereket, az IT klaszter informatikusait is bevonták.
– Ősszel mindenképpen bővülni fognak a csoportok, ha látszani fognak az eredmények – bizakodik Pető Mária.
A tehetséggondozóba járó diákok teljesítményét kívülről szemlélő középiskolai tanárnő elmondása szerint a tehetség csak alap, ami befektetett munka nélkül nem kamatozik, de a természettudományos tantárgyak országos versenyein eddig is meglátszott, hogy más megyékben már korábban működött ilyen tevékenység. Hiszen e tantárgyak óraszáma még a természettudományos profilú osztályokban is kicsi, ráadásul a versenyeken labormunkában is készségszintű ismereteket kell felmutatni, a teljesítmény pedig megköveteli tanár és diák sok órás konzultálását, amire hétköznap nehezen jut idő. Hogy hogyan vállalhat be a 7-8 órás iskolai nap után még újabb tanulást a diák, arra szerinte az a magyarázat, hogy a diákokat felvillanyozza, ha képességeiket, kreativitásukat igénybe vehetik tudásszomjuk kielégítése érdekében.
Ezt erősítette meg a Mikó igazgatónője, Kondor Ágota is.
– Nagyon igénylik, hogy a kreativitásukat kifejezhessék, az ötleteiket elismerjék, pozitív visszajelzést kapjanak. Egyébként nem föltétlenül a legcsendesebb diákok a legtehetségesebbek, lehetnek kótyagosak, mozgékonyak is, de a tanár kötelessége, hogy meglássa bennük a szikrát – mondta az igazgatónő.