Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Junior Business Club rendezvénye elsősorban a fiatal vállalkozókat és a munkaerőpiacra épp csak belépő, náluk is fiatalabbakat célozta meg, hogy egy kis ambícióval, önismerettel, bátorsággal, lendülettel és optimizmussal ruházza fel őket, és olyan kapcsolatokat építhessenek ki, amelyek által növekedhetnek, fejlődhetnek, ha elakadnak, továbbléphetnek. Mindezek ugyanis alapvetően szükségesek ahhoz, hogy az alkalmazotti lét biztonságát – olykor szűkösségét – maguk mögött hagyva belevágjanak egy cégalapításba.
Természetesen ehhez kellenek pénzügyi és marketingismeretek is, de a személyiségfejlesztés mindig is sarkalatos pontja marad a vállalkozásnak. Ezért mindezen területekről hívtak előadónak szakértőket az egyhetes táborba, de egymástól is tanulhattak a jelenlevők, ahol a résztvevők 60 százaléka fiatal vállalkozó volt, a többiek pedig valamely szakterület alkalmazottai.
„A workshop tábornak ugyanakkor az is célja volt, hogy felmutassuk értékeinket: itt a Benkő-forrás gyógyvize, amit a vendégház tulajdonosa, Dani Béla értékesít, Gál László ökológus a nagyvadak világáról beszélt, Csere Mihály pedig az univerzum, a csillagok titkaiba avatott be. Sok neves előadónk volt Romániából és Magyarországról egyaránt. Emellett kürtőskalács- és borkóstoló is része volt a programnak, a kulturált borivást népszerűsítettük. Arra fókuszáltunk, hogy szórakozva tanuljanak a résztvevők, így észre se veszik, hogy mennyivel gazdagodnak. Itt az erdőben a külső zavaró tényezőktől mentesen könnyebb kommunikálni is. Nagyon fontosnak tartjuk az emberek közötti kapcsolatokat, illetve ne felejtsük el, hogy a vállalkozóra is emberként tekintsünk” – fejtegette Karácsony Zsolt, a Junior Business Club vezetője.
A táborban ugyanakkor egy mentorprorgam keretében Nagy Zsolt, a külhoni mentorprogram Kárpát-medencei kulcsmentora 10 vállalkozónak másfél órás tanácsadást tartott, Hajnal Virág stratégia-, márka- és közösségépítő, coach pedig három résztvevőt külön is személyiségfejlesztésben részesített.
Amit viszont mindenképpen érdemes továbbvinni, azt Farkas Levente, a Marketingiskola.ro alapítója fogalmazta meg: „ha csak egy-két bővített mondattal mentek haza, az is elég, ha azt cselekvés, megvalósítás, a hallottak alkalmazása követi.”
Megkérdeztük az egyik fiatal résztvevőt, őt mi hozta el a táborba. Török Hanna 20 éves, egyelőre az élelmiszerforgalmazásban aktív családi vállalkozásba segít be. Idővel ő venné át családi vállalkozást, tisztában van azzal, hogy ehhez sokat kell tanulni, de azzal is, hogy ha valamit túlgondolnak, az nem segíti a célok elérését, mondta el. Szeretne kilépni a komfortzónából, ő éppen ehhez kapott motivációt.
A tábor szervezését a Bethlen Gábor Alap, a Communitas Alapítvány és Kovászna Megye Tanácsa támogatta.
Fotó: Workshop tábor/Facebook