Zángattak Fotosmartonoson, egy rossz szellemnek sem volt maradása
Viccnek indult, néphagyomány lett a fotosmartonosi zángatás, melynek gyökerei a két ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Constantinescu Herman, a tanintézmény igazgatója köszöntőjében az általa vezetett intézmény nyújtotta lehetőségeket ismertette.
„Az Apor Péter Szaklíceum szakiskolai szinten a pincér- és elárusító-képző osztályoknak, líceumban a gasztronómiai technikus osztályoknak nyújt gyakorlati képzési lehetőséget. Ugyanakkor kantinnak konyhának, étkezdének és bentlakásnak ad helyet több mint 30 diák számára” – hangsúlyozta.
Az intézményvezető a beiskolázási terv erősségeiről is szólt.
„A mezőgépészet összefügg a mezőgazdasággal, ez összefügg az állattenyésztéssel, állategészségüggyel és a nyert termékeken keresztül a közélelmezéssel. Mindezen szakmák irányításához szükség van közgazdaság ismeretekre, ennek a közgazdaság technikusok képzése által teszünk eleget” – fejtette ki.
Ami a tizenötödik alkalommal megrendezett gasztronómiai kiállítás létjogosultságát illeti, eképpen vélekedett.
„A gasztronómiai kiállítást szakmai börzével ötvözzük, ezért vannak a cégek is meghívva e rendezvényre, melyen bemutatjuk a diákok által elsajátított szakma egy része: egyebek mellett az alapanyagok beszerzése, azok ellenőrzése, az elkészítés, felszolgálás, a tápanyagismeretek, azaz a gasztronómia alapjait tanították meg az oktatók és vállalták, hogy a jelenlevő meghívottaknak azt higiénikus körülmények között bátran bemutassák” – érvelt.
Szakmát a kézbe
Azt is kiemelte, nem üresben őröl, aki a szaklíceumban folytatja tanulmányait, hiszen az oktatás a munkaerőpiac igényeinek figyelembe vételével történik.
„Középkáderekre is nagy szükség van és Kézdivásárhelyen a vendéglők, panziók, üzletek tele vannak aporos gyakornokokkal, illetve végzősökkel. Mi termeljük a munkaerőt már 20 éve” – összegzett.
Alkotás a tankonyhán
Bardócz Lívia aligazgató, közélelmezési oktató az iskola nyújtotta lehetőségek mellett a kiállítás tárgyát képező falatkákról (canapes) szólt. „A kis pirítósokat, szendvicseket az iskola tankonyhájában készítették el diákjaink odaadással, szeretettel, a tevékenységben 40 tanuló vett részt Páva Carmen Gabriela tanárnő és jómagam irányításával” – emelte ki, majd a jelenlévőket utazásra hívta az ízek világába.
Páva Carmen Gabriela közélelmezési mérnök a bemutatott étkek készítésének mikéntjét osztotta meg lapunkkal.
„A falatkákat az általunk biztosított alapanyagokból itt, az iskolában készítették el irányításunkkal a diákok. Az elkészítésben és felszolgálásban a harmadéves agroturisztkai- és a másodéves pincér-osztályok tanulói vettek részt” – sorolta.