Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Felmérésük és adatgyűjtésük eredményei szerint tavaly a lakosság 23,8 százalékát érintette az elszegényedés veszélye, 4,7 millió személy nem tudott eleget tenni idejében a különféle kifizetési kötelezettségeknek és a normális megélhetéshez szükséges bevásárlásoknak. A moldvai megyékben a szegénységi és elszegényedés-veszélyességi ráta 35,6 százalékról 41,1 százalékra emelkedett.
A Kovászna, Hargita, Maros, Brassó, Szeben és Fehér megyéket magába foglaló Közép fejlesztési régióban 19,4 százalékról 21,1 százalékra emelkedett a szegénységi, illetve elszegényedési mutató. Az elszegényedés veszélye akkor áll fenn a személyeknél, családoknál, egy szóval: háztartásoknál, amikor már nem tudják rendszeresen fizetni a megfelelő életszínvonal szabványai között szereplő napi, heti, havi költségeket, mert nem jut minden alapvető kiadásra (a jó jövedelemmel rendelkező, de a kifizetéseket szándékosan elmulasztók, halogatók nem ide sorolandók).
Romániában a nemzeti bruttó össztermék (GDP) 15 százalékát fordítják szociális jellegű költségvetési kiadásokra, míg az Európai Unió tagállamainak átlaga 27 százalék.
(bl)