Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Izsák szerint a mi szempontunkból mindenképpen sikernek tekintendő, hogy elértük azt, hogy Székelyföldet „egy sorban jelenítsük meg” Nyugat-Európa autonóm tartományaival, és „kegyelmi időnek” nevezte, hogy hat hónappal meghosszabbították az eredeti határidőt.
– Olyan embereket ismertünk meg, akikkel tudunk tárgyalni nemcsak az aláírásgyűjtésről, hanem arról is, hogy Európa történelmi nemzeti régiói – Székelyföld, Katalónia, Baszkföld, Bretagne, Korzika stb. – összefogjanak, és az érdekeiket együtt jelenítsék meg az Európai Unióban – magyarázta Izsák Balázs.
Az SZNT elnöke „fontosnak” nevezte, hogy a korábbi három ország mellé még kettőt, Horvátországot és Litvániát „fel tudták zárkóztatni”, bár változatlanul hiányzik még legalább két ország, ezért újabb hosszabbítást kértek. Hozzátette: erre a kérelemre eddig még nem érkezett „egyértelmű, világos válasz”, ezért „saját felelősségre” folytatják az aláírások gyűjtését.
Jelenleg az aláírások száma Svédországban elérte a kötelező küszöb 75 százalékát, és Spanyolországban is meghaladta a 60 százalékot.
– Én bízom abban, hogy sikeres lesz ez a kezdeményezés, tehát egyrészt kezdeményezhetünk egy uniós jogszabályt, másfelől pedig létrejön európai uniós intézményként a Nemzeti Régiók Szövetsége – mondta Izsák, aki úgy vélekedett, hogy a nemzeti régiókban élő ötvenmillió ember önmagában is egy „láthatatlan nagyhatalom”.