„Van munkánk mára, holnapra és holnaputánra is”
Számos beruházási terv szerepel a Kovászna városi önkormányzat idei listáján. Habár ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tamás Sándor elmondta: pénteken délben aláírták a szerződést azokkal a szociális szolgáltatásokat nyújtó szervezetekkel, amelyek támogatást nyertek a megyei tanács által meghirdetett pályázatokon. Az elbírálás rekordsebesség alatt történt azért, hogy a szervezetek legalább június elsejétől felhasználhassák ezeket a pénzeket.
– Vannak olyan szociális területek, amelyeket sem az állam, sem az önkormányzatok nem tudnak maradéktalanul ellátni, és hála a Jóistennek, vannak olyan szervezetek, amelyek ezen a területen tevékenykednek. A megyei tanács idén egymillió lejt osztott szét ezek között, ez tízszer annyi, mint tíz évvel ezelőtt, és 25 százalékkal több, mint tavaly – részletezte Tamás Sándor.
A legnagyobb összeget, 625 ezer lejt a több mint 1500 embert érintő otthoni beteggondozásra fordítják. Ebből a Diakónia Alapítvány 250 ezret, a Caritas 240 ezret, a Vöröskereszt 100 ezer lejt kap, az Izabella Alapítványnak 35 ezer lej jut. A fennmaradó 350 ezer lejből nappali központokat működtetnek. A legnagyobb összeget a dévai Szent Ferenc Alapítvány kapja, amely a megyében négy gyerekotthont tart fenn (Kovászna, Esztelnek, Kézdiszentlélek, Sepsibükszád), és ebbe a kategóriába tartozik a Laura-ház is, amely Erdővidéken működtet hasonló központokat. A megyetanácselnök köszönetet mondott a szociális tevékenységet folytató egyesületek alkalmazottainak „áldozatkész és jószándékú” munkájukért.