Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A képviselő szerint az eset azért „méltó egy kommentárra”, mert valahányszor hasonló döntést hozott egy másik testület, például a parlament, azaz ha úgy gondolták, hogy valakit nem indokolt előzetes letartóztatásba helyezni, akkor a CSM „nagyon hangosan” helytelenítette ezt az eljárást, most meg ő maga is mérlegelés tárgyává tette, hogy indokolt-e az előzetes letartóztatás vagy sem.
– Nem az a gond, hogy így gondolták, hanem a kettős mércével van a baj. A mentelmi jog csak jogállamokban működik, és ha valamely testületnek ezt megítélik, akkor feltehetően úgy gondolják, élhetnek is vele. Az a gond, hogy valahányszor más testület élt vele, akkor azt mondták, hogy azok gazemberek, hogy a korruptokat, a tolvajokat, a gyilkosokat támogatják. Ugyanez a helyzet az államelnökkel is: az összes képviselőt gazembernek nevezte, aki nem szavazata meg, hogy a társát letartóztassák, most azonban nem szól egy szót sem. Ugyanakkor, míg máskor állandóan attól tartottak, hogy a közelvárás közfelháborodássá fajul, ha nem foganatosítanak szigorú intézkedéseket, most érdekes módon nem merült fel ilyen aggály – sorolja a képviselő a „különbségeket”.
Romániában a parlamenti képviselők és szenátorok, a bírák és az ügyészek, valamint az alkotmánybíróság tagjai rendelkeznek mentelmi joggal. Őket csak abban az esetben lehet őrizetbe venni vagy előzetes letartóztatásba helyezni, ha az illető testület ehhez hozzájárulását adja.