Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pincér–közélelmezési osztályok tanulói Bardócz Lívia aligazgató, Páva Carmen tanárnő és a konyhai személyzet segítségével készítették el a pénteki rendezvényen bemutatott különlegességeket.
Constantinescu Herman, a tanintézmény igazgatója köszöntőjében a diákok teljesítményét méltatta. „Örömmel tölt el látni tanulóinkat és jövendőbeli végzőseinket, akik megállják a vendéglátóiparban a helyüket és úgy mint 21 évvel ezelőtt, amikor én kezdtem pályafutásom, szakmailag kiképezve készítenek el egy menüt és/vagy szolgálják fel azt” – hangsúlyozta.
Mint mondta, az idei volt az első alkalom, amikor egy pályázatot is benyújtottak a kiállítás megszervezése érdekében, így 1000 lejt sikerült lehívni a Communitas Alapítványtól az Adjunk egy kis ízt minden napnak elnevezésű projekt révén. A lehetőségre az iskola diákszövetségének képviselői hívták fel a vezetőség figyelmét – tette hozzá.
Az intézményvezető felidézte, az eseménynek otthont adó épület 2005-ben épült a Phare-program segítségével, azóta szakiskolai szinten a pincér- és elárusító-képző osztályoknak, líceumban a gasztronómiai technikus osztályoknak nyújt gyakorlatozási lehetőséget, valamint az agroturizmus szaknak is, amely részben erre a tankonyhára támaszkodik. Emellett étteremnek és bentlakásnak ad helyet több mint 30 diák számára.
Constantinescu Herman a beiskolázási terv erősségeiről is szólt. „A mezőgépészet összefügg a mezőgazdasággal, ez összefügg az állattenyésztéssel, állategészségüggyel és a nyert termékeken keresztül a közélelmezéssel. Mindezen szakmák irányításához szükség van közgazdasági ismeretekre, ennek a közgazdaság-technikusok képzésén keresztül teszünk eleget” – fejtette ki.
A gasztronómiai kiállítást illetően úgy vélekedett, érdemes ilyen rendezvényt szervezni minden egyes évben, még az iskola felújítása alatt is. „Bemutatásra kerül a diákok által elsajátított gyakorlati szakma egy része: a legjobb alapanyagok beszerzése, azok ellenőrzése, az elkészítés, felszolgálás, a tápanyagismeretek, azaz a gasztronómia alapjait tanították meg az oktatók, és vállalták, hogy a jelenlevő meghívottaknak azt higiénikus körülmények között bátran bemutassák” – fejtette ki.
Fotó: Apor Péter Szaklíceum