A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eredmények felsorolása mellett nem rejtették véka alá azt sem, hogy milyen nehézségekkel kell szembenéznie az ágazatnak, amely viszont uniós és anyaországi támogatásra egyaránt alapozhat. A házigazda, moderátor szerepében Könczei Csaba parlamenti képviselő köszöntötte mindazokat, akik – Becze István SZGE-elnök szavaival élve – elfogadták a meghívást, és megjelentek ezen a történelmi helyen, történelmi pillanatban.
Tamás Sándor megyetanácselnök köszönetet mondott a gazdáknak: ha erős a vidék, erősek városaink is, hangsúlyozta. A föld ad mindent, az a legnagyobb értékünk, amelyből többet gyártani nem lehet, és napról napra fogy. A Bánságban 1,5 millió hektárt adtak el külföldieknek, ezzel szemben Székelyföldön a földek elsöprő többsége helyi kézben van, 2 millió hektárnyi kinccsel rendelkezünk. A gazdák munkája, a politikum szervezése, a magyar kormány nemzetépítő politikája nyomán érkező konkrét támogatások egyaránt adják a székelyföldi mezőgazdaság által elért eredményeket, fejtette ki Tamás Sándor.
A felszólalók sorát Kovács Mihály Levente, a Maros Megyei Tanács alelnöke, Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, dr. Torda Márta, az anyaországi Agrártárca Kárpát-medencei Együttműködések Főosztályának főosztályvezetője, Barabási Antal Szabolcs, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára, Tánczos Barna, a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium tárcavezetője, Jakab István, a Magyar Országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (MAGOSZ) elnöke és Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes gyarapította.
Utóbbi kifejtette: a szomszédos országban zajló háborúnak elkerülhetetlen következményei lesznek, a válság a mezőgazdasági ágazatot súlyosabban és hamarabb érinti majd, mint más területeket, a kormány szintjén már előkészítettek különféle, a gazdaság lábra állítását segítő programokat. A szabadság törékeny dolog, megőrzése ma a legnagyobb kihívásunk – közös értékekre kell építenünk, ez adja a biztos alapot. Szabadság, bátorság, bizalom és béke – mindezekre szükségünk van, és birtokukban a legnehezebb helyzeteken is képesek leszünk felülemelkedni mi, Kárpát-medencei magyar emberek – fogalmazott Kelemen Hunor.
Becze István részletes beszámolót tartott a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének tevékenységi területeiről, eredményeiről és terveiről (erre külön írásban térünk majd vissza), átadták a Sapientia EMTE három agrármérnök szakos diákjának – Cserei Zoltán, Csősz Sándor és Sebestyén István – Magyarország Agrárminisztériuma ösztöndíját, és végül emléklapot vehettek át azok a székelyföldi gazdák, molnárok és pékek, akik leginkább kivették a részüket a Magyarok kenyere felhívás székelyföldi sikeréből. Az esemény fogadással zárult, amely alkalmat adott a gazdáknak a kötetlen ismerkedésre, tapasztalatcserére, gondjaik megbeszélésére.