Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem könnyű elhozni a Székely Vágtára 12–20 versenyzőt – ennyivel lehet egy jó versenyt megszervezni –, mivel nagyok a lovakat illető követelmények, azaz ide csak fajlovakat lehet hozni. Magyarországon, ahol e versenyt kitalálták, viszont teljesen más a lovaskultúra, mint a Székelyföldön. Itt a történelmi előzmények határvéde-lemről, föld- és erdőművelésről szólnak, nem sétakocsis parádézásról, galoppversenyekről – fejtegette Demeter János, ezért jellemzően itt azokat a lovakat tartották és tartják, amelyek több célra is használhatók. Ma is kevesen engedhetik meg maguknak, hogy csak versenyeztetésre tartsanak egy drága lovat, amelyik másra nem használható. Nálunk amúgy sincsenek galoppversenyek és -pályák a vágtán kívül, Székelyföldön a lovassport inkább a díjugratásra, díjlovaglásra, lovaskocsi-versenyekre korlátozódik.
Az említett okok miatt szokott inkább a lovak eredetét nem firtató Góbé futamon több lenni a nevező, idén viszont úgy alakult – bár még nem zárult le a nevezési határidő (jún. 10), – hogy 10–11 versenyzőre számítanak mindkét mezőnyben a szervezők. Újdonság az is, hogy a Góbé futamhoz szükséges 18 éves korhatárt 16 évre csökkentették, a jelentkezéshez azonban csatolni kell egy hitelesített szülői beleegyezést is.
Az idei Székely Vágtának viszont a korábbikhoz képest lesz két új programpontja is: az egyik a Székely Virtus Hagyományőrző huszáregyesülettel közösen szervezett huszárügyességi versenyt, ahová egész Székelyföldről várnak résztvevőket, illetve Góbé olimpiát is rendeznek, azaz ló nélküli ügyességi csapatversenyt. Erre a Góbé futamon résztvevő önkormányzatokat képviselő, háromfős vegyes csapatok (azaz férfi és női tagjaik is vannak) vesznek részt, és szórakoztató versenyszámokon (talicskával, körbálákkal stb. való próbákat lehet elképzelni) mérettetnek meg. A megszólított önkormányzatok pozitívan reagáltak, jelen pillanatban nyolc csapat már biztos megküzd egymással.