Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gólyák miatt riasztották szerkesztőségünket, mi pedig szakemberektől érdeklődtünk, mi a teendő olyan esetben, amikor a fiatal gólyapár tartó nélküli villanyoszlopra szeretne fészket rakni, ám hiába próbálkozik.
A napokban Egerpatakról telefonáltak, mivel egy gólyapár villanyoszlopra rakott volna fészket, ám láthatóan csak kínlódtak. Olvasónk elmondása szerint minden lehetséges forrást végigtelefonált, ám senki nem intézkedett, hogy fészektartó kerüljön a póznára. Kelemen Lászlót, a sepsiszentgyörgyi Rara Avis madártani egyesület elnökét kérdeztük.
– Hasonló problémával minket is többen riasztottak, ha jól tudom, Egerpatakról is. Mindenkinek iparkodunk elmagyarázni, hogy a március-szeptember időszakban nem avatkozunk be a gólyák fészkelésébe: ezt madárvédelmi szabályzat tiltja. Fiatal, Afrikából most visszatérő madarakról van szó ilyenkor, amelyek párt választottak, helyet kaptak maguknak, és próbálnak fészket építeni, de nincsenek megállapodva. A madárbarát személyek odafigyelnek rájuk – ennek nagyon örvendünk amúgy –, és sajnálják őket, amikor látják, hogy az összehordott ágak leesnek. Korábban próbálkoztunk, állványt raktunk, ám csak azt értük el, hogy elkergettük a madarakat, mert nekik már idegen volt az időközben felszerelt szerkezet. A jó szándék mellett csak kárt csináltunk, ezért is látott napvilágot időközben az említett madárvédelmi szabály – részletezte Kelemen, hangsúlyozva, hogy a gólyák amúgy sokkal nehezebb helyekre, egy-egy csűr tetejére is építenek fészket.
Egy másik gond, hogy ezek a madarak megcsúsztak a fészekrakással, ha sikerül is utólag kikölteni a fiókákat, télen ezek visszamaradnak, nem lesznek elég erősek a vándorúthoz. <<