Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap délben tartotta e havi ülését Kézdivásárhely tanácsa, a testület 16 határozattervezetre bólintott rá, a legfontosabb ezek körül a céhes város idei büdzséjének az elfogadása volt. A mindenkori költségvetés legfontosabb vonatkozása, hogy kiegyensúlyozott legyen, ez most úgy néz ki, hogy 50,34% (37.059.380 lej) a működésre fordított összeg, a fejlesztési oldalon pedig 49,66 százalék (35.240.620 lej) szerepel. A város saját bevétele 34,5 millió lejre rúg, EU-s forrásból 13,3 millió lej áll rendelkezésre, az állami támogatás összege 15,1 millió lej, a 2020-as évből sikerült hatmillió lejt megtakarítani, míg adományból közel egymillió lej folyt be a városkasszába.
A tervezetet előterjesztő Bokor Tibor polgármester elmondta: művészetre, kultúrára és sportra 12,6 millió, az úthálózatra 9,3 millió, helyi közigazgatásra 6,2 millió, kommunális teendőkre 5,7 millió, oktatásra 15 millió, szociális kiadásokra és környezetvédelemre 4,7–4,7 millió, egészségügyre 8,8 millió, közbiztonságra pedig egymillió lejt fordítanak, hogy csak a jelentősebb tételeket említsük.
Számos EU-s pályázat gyakorlatba ültetése kezdődik meg az idén, ilyen például az egykori Székely Katonanevelde épületének a felújítása, a sebészet korszerűsítése, az ún. Dac-tó szabadidő-központtá való átalakítása, ezekhez pedig jelentős önrész szükséges, akárcsak a Bem József utca korszerűsítéséhez is. Így kénytelenek voltak ideiglenesen a költségvetést úgy alakítani, hogy ezeket az összegeket biztosítani tudják, mert nem szeretnének egyetlen beruházásról sem lemondani – hangsúlyozta Bokor Tibor.
A polgármester szerint a kiadásaikat az is alaposan megemelte, hogy néhány esetben nem várt gonddal szembesültek, példaként a Turóczi Mózes-iskola és a sebészet villanyhálózatának a teljes kicserélését említve, ezekkel ugyanis nem számoltak, ami megdobta a költségeiket az önrész oldalán.
Miután a költségvetésre rábólintott a tanács, egy másik határozattervezetet elfogadva arról is döntés született, hogy a város egy tízmillió lejes hitelvonal nyitásához folyamodik. Ezt úgy oldják meg, hogy a város a majdani kölcsönt nem teljes egészében veszi fel, hanem csak annyi pénzt igényelnek, amennyit egy adott helyzet követel, hogy a kamattal kapcsolatos kiadásokat minimalizálni lehessen – hangzott el a megbeszélésen.
A költségvetés részletes ismertetésére és a tanácsülésen elhangzottakra jövő heti Kézdivásárhelyi Körképünkben visszatérünk.
Minek kell szabadido-kozpont hitelre???