Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pályázat lebonyolítói a Kovászna, Hargita és Vrancea megyei tanfelügyelőségek, amelyek a megyei rendőrségek, a brassói Transilvania Egyetem és a norvégiai felsőoktatással foglalkozó intézmények együttműködésével valósítják meg sokrétű tevékenységüket. A végső cél az, hogy az előző évhez képest legalább 1%-kal nőjön azon diákok száma, akik az elemi után folytatják tanulmányaikat ötödikben is, hasonlóképpen 1%-kal többen menjenek középiskolába az általános elvégzése után. Mindezt inkluzív, innovatív oktatási módszerek és sokszínű iskolán kívüli tevékenységek által kell elérni.
Kiss Imre megyei főtanfelügyelő bevezetésképpen elmondta, a nyertes kezdeti eufóriáját hamar követi a verejtékes munka, a sok szervezési kérdés megoldása, mely egy ilyen összetett projekt esetében összehangolt csapatmunka nélkül lehetetlen.
A pályázat sokrétűségére részletesebben Ștefu Marcela tanfelügyelő és projektmenedzser világított rá, ugyanis a hátrányos helyzetűek körül kikerülő gyermekek három megye 12 iskolájában összesen 36 csoportban vannak, közéjük tartozik 120 speciális nevelési igényű (a román rövidítés alapján ún. CES-es) diák, a velük való bánásmód pedig speciális készségeket, bánásmódot kíván a velük foglalkozók részéről, ugyanakkor mindezekhez jelentős erőforrásokat kell mozgósítani. Nem csak a gyermekeket, a szülőket is (500-at) nevelni kell, hogy a gyermekekre jó hatással legyenek, de a pedagógusaiknak is meg kell tanulni, hogyan vonják be a diákot a tanulmányokba, a közösségbe, így erre több mint 100 pedagógust képez ki a Transilvania Egyetem. A szerződés 2020. novemberi aláírásakor eltervezett programok szervezésének folyamatosan keresztbetett és tesz a járvány, az iskolaév előreláthatatlan alakulása. Az idei év elejére tervezett tevékenységekre költségvetés hiányában csak később, május elején került sor, az infláció is problémákat okoz, hangzott el a sajtótájékoztatón.
A vállaltak szerint 2021-ben legalább 23 napon, idén pedig 34 napon szerveznek nevelő, formáló, fejlesztő és kreatív tevékenységet a gyermekeknek, akiknek meleg ebédet is biztosítanak. Jövőre pedig több mint 700 lej értékben cipőt, ruhát tartalmazó csomagot (vagy vásárlási utalványt) juttatnak mindegyikőjüknek.
A gyerekeknek a Vöröskereszt segítségével egészséges életmódra vonatkozó ismereteket adnak át, míg a rendőrség munkatársai az áldozattá válás és a bűnöző életmód elkerülésére készítik fel őket, többek között egy börtönlátogatás szervezésével is. A program része sok iskolán kívüli tevékenység, kirándulás, kiállításlátogatás.
Kovászna megyében a bodzafordulói Mihail Sadoveanu, a kézdiszentléleki Apor István, a székelyszáldobosi és bárkányi általános iskolák 246 diákját vonták be a programba.