Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rendezvény főszereplői, a hagyományőrző tevékenységüket mai napig odaadással folytató népi mesterek szárazon megúszták, hiszen a szervezők a színpad szomszédságában felállított óriássátorban biztosítottak számukra bemutatkozási lehetőséget. A fesztivál pandémia előtti kiadásaihoz hasonlóan idén is számos kézműves osztotta meg tudása legjavát az érdeklődőkkel. Többek között jelen volt Bodor János és Ferencz Botond fafaragó, Bartók Erzsébet szövőnő, Szigyártó Ferenc bútorintarzia-készítő, Ferencz Sándor szalmakalapfonó, Aros Tibor zsindelykészítő és Péter Gyula kerekes. Ugyancsak a kiállítók közt találtuk Konnát Rita bútorfestőt, aki népi motívumokkal díszített kisebb-nagyobb ékszeres dobozai mögött pont nem festéket kevert, hanem egy súlyok kifaragásával foglalatoskodott.
Érdeklődésünkre elmondta, már gyermekkora óta benne van a népművészet szeretete, hiszen falun nőtt fel és látta nagymamája gyönyörű csipkehorgolását, majd férjhez ment egy fafaragóhoz, és ő maga is faragni kezdett. Később a Csernátoni Népfőiskolában a bútorfestés alapjait is elsajátította. A hagyományos minták felfestéséhez úgynevezett földfestéket, azaz oxidport használ, amit ragasztóval kever össze, majd végül a díszített tárgyakat lenolajjal keni be. Elmondása szerint nagyon szeretné továbbadni a mesterséget, a felhalmozott tudást, ebből a célból a kovásznai fiatalok számára műhelytevékenységet szokott tartani.
Az eseményen nemcsak a fából készült termékekkel és az azokat készítő mesterekkel lehetett megismerkedni, hanem a székely konyha ízeivel is. A kézműves és őstermelői vásárban kapható kürtőskalácson és lángoson kívül lehetőség adódott az RMDSZ Kovászna Városi Nőszervezetének tagjai által készített csörögefánk megkóstolására, de azok, akik részt vettek az Édes ízek Székelyföldről című süteményeskönyv bemutatóján további finomságokba is beleharaphattak.
Mindeközben a színpadon egymást követték a fúvószenekarok, mazsorettcsoportok és néptáncegyüttesek. A zenei produkciók már szombaton este elkezdődtek, első fellépőként a barátosi Ferencz Ernő Református Fúvósegyesület szórakoztatta a közönséget. Vasárnap este pedig a magyarországi Apostol együttes koncertje zárta a rendezvényt.
Az Orbaiszéki Forgács Fesztivált első alkalommal 2018-ban rendezték meg, majd a világjárvány miatt két év kényszerszünet következett. A hajdani kézműves mesterségeket bemutató rendezvény célja erősíteni az orbaiszéki emberek identitástudatát, ugyanakkor az idelátogató turistáknak betekintést nyújtani a székelyek életébe, hagyományaiba, kultúrájába és gasztronómiájába.