Na neviccelőgyenek online tanuljanak I
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A meglévő 75 busz között van kilenc működésképtelen, de a többi javítására is rengeteg pénz megy el, akár több tízezer lej is (például Uzonban), és ez eléggé megterhelő az önkormányzatoknak. Többségük már tízévesnél öregebb, 2006–2010 között érkezett a megyébe, harmaduk 2011–2016 között. Elméletileg van ugyan egy határ, ameddig mennie kellene egy járműnek, gyakorlatilag viszont, ha nincs mivel helyettesíteni, akkor addig használják, míg fel nem mondja a szolgálatot, akár több százezer kilométert is járnak vele. Vannak különösen nehéz útszakaszok, például Málnás–Zalánpatak, Ojtoz–Bereck, Sepsimagyarós, Lisznyó és Uzon között, ahol nagyobb az igénybevétel, viszont különösen fontos a diákok biztonsága végett a legjobb műszaki állapotot fenntartani – vélekedett a főtanfelügyelő.
Újakat biztosítani a fejlesztési minisztériumnak kellene, emez pedig az országos helyreállítási terv keretéből remél pénzt erre, ám hogy mikor fognak ennek köszönhető új buszokkal iskolába járni a gyerekek, az nagyon bizonytalan. Pénzesebb önkormányzatok azonban megoldhatják a gondot, ha maguk szerzik be a szükséges járműveket. Ha pedig nem rendelkeznek a szükséges erőforrásokkal, akár arra a megoldásra is rászoríthatják a diákokat, hogy online tanuljanak.
A 2020–2021-es tanévben Kovászna megyében 1100 diákot szállítottak iskolába a buszokkal.
Na neviccelőgyenek online tanuljanak I
Talán nem kéne magáncélra használni, és ott halálra hajtani!
Amikor bezárták a felújított iskolákat és rátértek a buszra, akkor kellett volna gondolkodni!!!!