Amíg az asszony dugiba szedi az antibébi tablettákat addig a gólyák tuti, hogy még fel sem szállnak, nemhogy ideérjenek.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakember rámutatott, hogy Háromszékre az első gólyák általában március első hetében szoktak megérkezni, idén is figyelemmel kísérik, hogy hová, melyik településre fut be az első méretes szárnyas.
– Már kaptunk riasztást, de amint az utólag kiderült, más madárral tévesztették össze a gólyát (leggyakrabban a nagy kócsagokkal, szürke gémmel szokták – szerk.). Nincs tudomásunk arról, hogy idén, településen belül télre visszamaradt volna gólya Háromszéken. Településeken kívül elképzelhető, hogy igen, de nem szorultak segítségre az enyhe télnek köszönhetően. Az egyesületen belül változások történtek, a napokban véglegesítünk két pályázatot, és leadjuk a Kovászna Megye Tanácsához: gólyafészkek kivitelezésére és a madármentésre pályázunk. Az elbírálás függvényében tudjuk a munkánkat folytatni, hiszen jelentős összegbe kerül a madarak etetése, az üzemanyag stb. – avatott be Kelemen.
Megtudtuk, havonta 20-25 madarat kezelnek, rehabilitálnak az egyesületnél, így nem csoda, hogy az éves költségek csak a madáretetés terén meghaladják a 15 ezer lejt. A gólyafészektartók esetében fontos tudni, hogy ezeket a szerkezeteket szeptember-március közötti periódusban lehet törvényesen felszerelni, ennek ellenére a legtöbb jelzés, igénylés mégis júniusban szokott befutni, amikor a fiatal gólyák vesztesként kerülnek ki egy-egy fészekháborúból, és elkezdenek más helyen fészket rakni. A pályázat révén 15 fészektartót szerelne fel Háromszéken a Rara Avis.
Amíg az asszony dugiba szedi az antibébi tablettákat addig a gólyák tuti, hogy még fel sem szállnak, nemhogy ideérjenek.
orvendunk…..