A helyi rendőrök is fellépnek a korrupció terjedése ellen
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök a Korrupcióellenes Igazgatóság felkérésére csatla...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Többen tétlenkedésért rótták meg a köpecieket, miután a múlt hónap közepén, a falut is fenyegető árvíz ideje alatt az interneten elterjedt egy olyan kép, melyen az volt látható, hogy néhány helybéli épp a település központjában levő vendéglő teraszán ül, miközben teljes készültség volt elrendelve a gátszakadás veszélye miatt. A fotót épp a belügyminiszter, Carmen Dan tette közzé Facebook-oldalán.
Barót város múlt heti tanácsülésén Lázár-Kiss Barna polgármester és Bíró Béla köpeci tanácsos elemezték a történteket, kifejtve, hogy a valóság egészen másként festett. Elmondták, hogy a fotó alatti kommentárban sehol nem írta, hogy a köpeciek nem csináltak semmit az árvíz alatt, az erdélyi magyar sajtó viszont mégis úgy állította be az egészet, mintha ez történt volna.
– Azon a napon az a hír terjedt, hogy a helyszínen tartózkodó miniszter asszony gyűlést fog tartani, erre azonban nem került sor. A helybéliek ezért mentek a központba, de mivelhogy nem lett gyűlés, betértek a kocsmába – mondta Bíró.
– Abban az órában különösebb tennivaló a gáton éppen nem volt, a zsákolásból azt megelőzően kivették részüket a köpeciek: már szerdán erősítették a gátat, és azt követően is a gáton voltak, mikor egy újabb figyelmeztető jelzés érkezett a vízügytől – fűzte hozza a polgármester.
A kilakoltatással kapcsolatban a tanácsos megjegyezte, hogy a köpeciek azért nem akarták otthonukat elhagyni, mert tudták: ha el is szakad a gát, kell legalább hat óra, mire a víz a házakhoz ér, hiszen a folyó meglehetősen messze van a falutól.
– Átéltem vagy harminc árvizet Köpecen, a legnagyobbakhoz képest ez a mostani gyenge volt. Nem értettem, miért kellett éjjel fél háromkor hangosbemondóval riadalmat kelteni – mondta Bíró.
Incze István tanácsos kérdésére, hogy ígértek-e a hatóságok valamit az Olt, illetve a Kormos-patak gátjainak megerősítése tekintetében, az elöljáró azt mondta, ilyen ígéret egyelőre nem hangzott el, az esetleges munkálatokról feltételezhetően a vízügyi szakemberek döntenek. Megjegyezte, a baróti önkormányzat a Barót és Ágostonfalva közötti vasúti töltés résének eltöméséről sem dönthet, ám azt kérvényezni fogják a minisztériumnál, „mert akkor legalább a Kormos-patak nem öntené el többet a Pumpaházi tavat és a mellette levő farmot.”
Végül az árvízhelyzetet elemzők köszönetet mondtak mind a köpecieknek, mind azon felsőrákosiaknak is, akik kivették részüket az árvízvédelmi munkákból.
– Köpecen, ott ahol a kilakoltatási rendelet érvényben volt, a nők és a gyermekek 80%-a nem tartózkodott otthon, de mindenki más figyelt, jött-ment az úton, a falu népe tehát felelősségteljes viselkedést tanúsított – összegzett Barót elöljárója.
Már akkor is biztos voltam ebben a dologban. Az itteni emberre nem jellemző az a lustaság és felelőtlenség amit akkor a média beállított.