Nem mindennapi események és műfajok a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet programjában
A kultúra számtalan területén kínál izgalmas programokat a Sepsiszentgyörgyi Liszt I...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Izgalmakkal teli hétvégének nézett elébe a 18. Háromszéki Diáknapok szervezőcsapata, akik az idei alkalommal jubileumot ünnepelvén vágtak neki a többszáz diákot megmozgató rendezvénynek. A több hónapos munka gyümölcse május első hétvégéjére érett be: a szokásostól eltérően idén összesen 18 csapat szállt versenybe, három nap helyett ugyanakkor négynapos programsorozatot állítottak össze a diákok számára. A sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi, kovásznai és baróti csapatokat felölelő diáknapok 365 fővel rajtoltak csütörtökön.
A színvonalas rendezvény szervezésében idén is kiemelt figyelmet szenteltek a kreatív, művelődést és testmozgást célzó programkínálat összeállítására. A vetélkedők alkalmával a 9-12. osztályos diákok művészi érzékét, sportteljesítményét, logikus gondolkodását is próbára tették, teret és alkalmat biztosítva a kibontakozásra, kapcsolatépítésre és szórakozásra. A feladatokat a város különböző helyszínein szervezték, igazodva az adott vetélkedő jellegéhez, így Sepsiszentgyörgyöt ismét ellepték a színes egyenpólókban masírozó, zászlókkal, jelmezekkel és kabalákkal felszerelt csapatok. A versenysorozatot a Kónya Ádám Művelődési Ház udvarán zárták vasárnap délután, a döntősök párbajára este került sor.
„Úgy gondolom, hogy a hangulat nagyon jó volt, ez minden évben így szokott lenni. A csapatok nagyon vagányak, színvonalasak. Jó érzés őket tanítani, átadni az értékrendünket, kizökkenteni a komfortzónájukból és egy kicsit nevelni is a nagybetűs életre” – vélekedett Kolumbán Zenge, a Háromszéki Diáknapok főszervezője, aki 26 szervező társával és 14 önkéntessel felelt az idei rendezvényért, együtt izgult és szurkolt a résztvevőkkel.
A kihívásokkal tarkított hétvége fáradságát csendes pihenővel vezette le a több száz fős társaság a művelődési ház udvarán, végül pedig egymás átölelve, örömkönnyekkel búcsúztatták a hétvégét.
A 18-ból összesen 5 csapat jutott be a végső döntőbe, közülük választották ki Háromszék legügyesebbjét a vasárnap este tartott gálaesten, amelynek a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme adott otthont. Az elért pontszámok alapján a Grizzly, a Boobmers, a Tagmen, a Mojito és a Csermely-szelidítők kerülte be a végjátékba.
A fődíjért azonban továbbra is küzdeni kellett, a döntősöknek pedig újabb fordulókon kellett bizonyítaniuk rátermettségüket, mígnem a többórás gálaest végén, nehéz harc után a Boombers került ki győztesként, akik ezzel együtt a legkörnyezettudatosabb csapat díját is elnyerték. Ezenkívül fair-play díjat is kiosztottak a rendezvényen, de elismerésben részesült a legkiemelkedőbb KOBAKÉ (a Kovásznáról, Barótról és Kézdivásárhelyről érkező csapatok gyűjtőneve) csapat is.
Háromszék legszínvonalasabb diákrendezvényét a sepsiszentgyörgyi önkormányzat alá tartozó Ifjúsági Iroda és a Háromszéki Csillagösvény Egyesület szervezte meg, bevonzva a város több kulturális intézményét is – Művész Mozi, a Kónya Ádám Művelődési Ház, az Erdélyi Művészeti Központ, a Vadászati Múzeum, a Székely Nemzeti Múzeum, a Cimborák Bábszínház és a Bod Péter Megyei Könyvtár – hogy a fiatalok jobban megismerhessék azokat.
Fotó: Farkas Orsolya, Tuchiluș Alex
Majomkodás, zajcsinálás tanulás helyett. Aztán a felmérőkön, az érettségin kullog Háromszék szégyenszemre. És néhány év múlva (ha addig megtanul legalább makogni románul) majd hordja a székely fiatal a kaját a brassói irodában 2000 euroért dolgozó helyi szakiknak.