Gratulálok és minden jót kívánok hogy még sokáig tudjanak munkálkodni az értékek megőrzésében
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A sepsiszentgyörgyi rendezvényen Kovászna megyéből Kakas Zoltán néprajzkutató, a legendás Bao-Bao természet- és népismereti túrák szervezője, Hargita megyéből Demeter László biológus, ökológus, Maros megyéből dr. Sárkány Kiss Endre biológus, hidrobiológus, a magyar ökológia szak elindítója vehette át a rangos elismerést.
„Az Orbán Balázs-díjak átadása mindenkor felemelő és megható pillanat mindannyiunk számára, hiszen Székelyföld lámpásembereit köszöntjük. Idei díjazottjainknak volt bátorságuk elhagyni a biztonságos terepet, mertek új utakra kalandozni, akárcsak a díj névadója, Orbán Balázs. Munkájuknak köszönhetően nemzedékek nőttek fel úgy, hogy nemcsak megismerték, de szeretik és értékelik Székelyföld, Erdély természeti értékeit, megtapasztalták az együvé tartozás örömét, a szülőföld megtartó erejét” – fogalmazott házigazdaként Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
„Nagyon fontosnak és mindig erősítendőnek tartom a díj üzenetét: a széki látókörön túlmutató, közös székelyföldi ügyekért végzett tevékenységek elismerését” – emelte ki beszédében Tóth László főkonzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője.
Kovászna megye díjazottja Kakas Zoltán néprajzkutató, a Nemere Természetjáró Kör elnöke, a Bao-Bao természet- és népismereti túrák szervezője, a Székely Nemzeti Múzeum nyugalmazott munkatársa. Életpályáját Vargha Mihály, a Székely Nemzeti Múzeum igazgatója méltatta: „Fiatalon, autodidakta módon hiedelmeket gyűjtöttél, növényeket azonosítottál, települések történelmi múltjával foglalkoztál, régészeti ásatásokba kapcsolódtál be. Fényképezőgéppel a nyakadban dokumentáltad a natúra és a kultúra megannyi szegmensét. És aki mindazt, amit tanultál, észleltél, láttál, továbbadtad. A jó nevelőt nem az oklevél, hanem az elhivatottsága teszi alkalmassá a feladatra. A Bao-Bao táborok sikere a játszva tanulásban volt. Mint az ókori görög bölcsek, a természetben sétálgatva, peripatetikusan adtad át a tudást a tanítványaidnak… A »csak úgy, spontánul« hirdetett túrákra, táborokba olyan emberek jelentkeztek, akik azóta Erdély és Székelyföld színe-javához tartoznak”.
A díj átvételekor, megköszönve az elismerést, Kakas Zoltán az egyedi tájérték fontosságára hívta fel a figyelmet. Arra ösztönözte a jelenlevő döntéshozókat, hogy érdemes feltérképezni Székelyföld egyedi tájértékeit, mert az emberek nem ismerik, nem értékelik eléggé. A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében megszervezett, péntek esti ünnepségen közreműködött István Ildikó népdalénekes, valamint a Székely Vadászkürt Egyesület és a Koronauradalmi Vadászkürt Egyesület tagjai.
(közlemény alapján)
Gratulálok és minden jót kívánok hogy még sokáig tudjanak munkálkodni az értékek megőrzésében
Gratulálok és kivánok jó egészséget a további értékes munkája folytatéséhoz.