Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Százalékban kifejezhetetlen arányban megnőtt a vakációs csekkekből befolyó összeg a háromszéki turizmusban – mondta el megkeresésünkre Herman Rosner, a Kovászna Turizmus Rt. adminisztrátora. Az egyebek mellett a Szarvas, az Őzike és Kovászna szállodákat működtető részvénytársaság vakációs csekkekből származó bevétele 2018 első tizenegy hónapjában 477.190 lej volt, míg tavaly, ugyanebben az időszakban 4680 lej.
– Akárhogy számolom, ez több mint ezerszeres növekedést jelent, és ez még mindig csak a kezdet, hisz a megyei tanácsok, a polgármesteri hivatalok, a pénzügyi igazgatóságok csak valamikor novemberben kapták meg a vouchereket, amivel már nem tudtak karácsonyra, újévre helyet foglalni – mondta el a szakember.
Rosner „üdvözlendőnek” tartja, hogy a kormány 2020-ig változatlan formában megtartja a vakációs csekkeket, és abban reménykedik, hogy a magánszféra is „ráharap”, hisz az az alkalmazott igazán hatékony, innovatív és termékeny, aki családja körében, aktív módon kipihente magát.
Rosner azt mondja, a tanügyi dolgozók „kimaxolták” a csekkek nyújtotta lehetőségeket: volt olyan erdővidéki tanító, aki a Duna-deltába ment el családjával, és akadt olyan sepisbükszádi tanárember, aki Kolozsvárra vitte el gyerekeit, hogy a magyar történelmi örökséggel megismertesse.
Országos szinten az év első kilenc hónapjában „csak” negyvenszeres a növekedés a vakációs csekkekből származó bevételekben.
A Romániai Idegenforgalmi Vállalkozók Szövetségének (FPTR) kimutatásából az derül ki, hogy karácsonykor a mintegy 139 ezer román turista körülbelül 18 millió eurót költött el az országban.
A dokumentum szerint egy személy átlagosan 570 lejt költött szállásra és étkezésre, ez 14 százalékkal több, mint egy évvel korábban, ugyanebben az időszakban. Egyéb kiadásokra (útiköltség, szórakozás) további 500 lejt költöttek a vakációzók.
– A karácsonyi és újévi szabadnapokon 14 százalékkal több belföldi turista foglalt helyet a különböző szálláshelyeken, mint tavaly, mert sok állami alkalmazott vakációs csekkjével fedezte a kisvakáció költségeit – közölte Dragoş Răducan, a FPTR ügyvezető alelnöke.
A karácsonyi időszakban a legnépszerűbbek a vidéki panziók voltak, ezek foglaltsága 90 százalékos volt, összesen 55 ezer személyt fogadtak. Ezeken a helyeken 350 és 800 lej közötti összegbe került egy karácsonyi kiruccanás. A népszerűségi listán a fürdőhelyek következnek, ahol 25 ezer személy töltötte a karácsonyt, ez egy háromcsillagos szállodában 500–750 lejbe került fejenként.
A harmadik helyet a hegyvidék foglalja el. A sí- és szánkópályák körül 24 ezer személy keresett szállást, 500–900 lej/fő átlagáron