Szakács László marad az alpolgármester Baróton
Megalakultak a szakbizottságok, valamint újra Szakács Lászlót választották Barót alp...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Óriási figyelem övezi a mezőgazdasági minisztériumnak a hazai paradicsomtermesztést támogató programját. Országszerte megkétszereződött a pályázó gazdák száma, és Kovászna megyében is jelentősen nőtt az érdeklődés.
Könczei Csaba, a Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője szerint a programban tavaly részt vevő két csernátoni és egy szépmezői gazda mellett további 11 személy érdeklődött a feltételek iránt.
– Ez a minisztérium egyik legsikeresebb programja, amelynek eredményeképpen tavaly november végén több mint tíz tonna jó minőségű, helyi termelésű paradicsom került a piacra. Van egy keretösszeg, ha az elfogy, nincs további támogatás, ezért azt gondolom, szerencsés lenne, hogy aki komolyan gondolkodik ezen, az nyújtsa be a dokumentációt, s majd meglátjuk, mi lesz belőle – javasolja az igazgató.
A kormányprogram 3000 eurós támogatást biztosít azoknak a gazdáknak, akik legkevesebb ezer négyzetméteren termesztenek paradicsomot üvegházban vagy fóliasátorban, és legalább két tonna termést értékesítenek. Országos szinten megkétszereződött (kilencezerre nőtt) azon gazdák száma, akik részt szeretnének venni a védett helyen termelt paradicsom programjában, és erre a kormány idén, akár a tavaly, 180 millió lejes keretet biztosít – nyilatkozta Petre Daea mezőgazdasági miniszter.
Az elmúlt esztendő első kilenc hónapjában Románia nagyjából 60.000 tonna paradicsomot importált, míg a kivitel ehhez képest elhanyagolható mennyiséget, mindössze 260 tonnát tett ki. A statisztikai adatok szerint egy román állampolgár évente átlagosan 31 kilogramm paradicsomot fogyaszt, ami három kilogrammal marad el az európai uniós átlagtól.
Nekem elég 1 kg, tehát a somszéd ejsze 61 kg paradicsomot zabál! Én pityókával is pityókát eszek, mert rothad a nyakunkra 0.40 baniért sem kell senkinek! Addig unióznak és addig adják a menőknek az ingyen pénzt, h aki 10-15 ha területen akarna megélni az étlen döglik ha nem szereti a pityit!