Valahol meg kell húzni a határt. Ha a 9.49-el nincs benne az első 30%-ban akkor azt jelenti, hogy vannak nála sokkal jobbak, nem kevesen.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Havonta 15 579 ösztöndíjat osztanak ki, a jogosultak száma pedig azért kevesebb ennél, mert vannak, akik többféle ösztöndíjat is megkaphatnak, ezt megengedi a vonatkozó miniszteri rendelet alkalmazási módszertana.
A legtöbb ösztöndíjat az árapataki általános iskolában (1028 – összértékük 624 340 lej), a sepsiszentgyörgyi Puskás Ferenc Szakközépiskolában (849 ösztöndíj – 492 031 lej), a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban (591 – 384 490 lej) és a Székely Mikó Kollégiumban (531 – 371 390 lej) tanuló diákoknak ítélték oda. A jelzett összegek az október és november hónapokra járó juttatásokat összesítik.
A 300 lejes szociális ösztöndíjra jogosultak száma szerint a lista élén az árapataki iskola áll (970), majd a bardoci (366), bölöni (311) általános iskolák, a bodzafordulói Mihail Sadoveanu Gimnázium (293), a gelencei (279), bárkányi (249) tanintézmények és a sepsiszentgyörgyi Néri Szent Fülöp iskola (231) következik.
A nemzetközi tantárgyversenyeken első, második, vagy harmadik helyet megszerző diákoknak havonta jár egy bizonyos összeg, ez az első hely esetében 3000 lej. A megyében két diák kap ilyen ösztöndíjat, egyikük a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Líceumban, másikuk ugyanott, a Csiha Kálmán Református Kollégiumban tanul. Egy második helyet és egy dicséretet kiérdemlő diák is részesül havi 1500 és 750 lejes juttatásban, előbbi a Nagy Mózes Líceum, utóbbi a sepsiszentgyörgyi Váradi József iskola diákja – tájékoztatott a tanfelügyelőség. Ezenkívül 23, a tantárgyversenyek országos szakaszain dobogós, és 33, sportversenyeken díjazott diák is kiválósági ösztöndíjat kap.
A 450 lejes érdemösztöndíjra jogosult diákok száma 200 és 300 között van a Nagy Mózes, a Mihai Viteazul, a Kőrösi Csoma Sándor és Mikes Kelemen Líceumokban, illetve a Székely Mikó Kollégiumban és Puskás Tivadar Szakközépiskolában. Ugyanakkor a tanfelügyelőség kimutatásából az is kitűnik, hogy az érdemösztöndíjakat 117 esetben olyan középiskolás diákok kapják, akiknek a felvételi átlaga 1-es és 5-ös közötti.
A szakoktatásban résztvevő diákok egyszerre igényelhetik a szociális, érdem- és technológiai ösztöndíjat (ennek összege 300 lej), így egyesek akár havi 1050 lejben is részesülhetnek. Aki csak az érdem- és szociális ösztöndíjat kapja, annak havi 750 lejt folyósítanak.
Szociális ösztöndíjat összesen közel tízezer diák kap, de ez a szám magába foglalja az egyszülős családban nevelkedő, nevelőszülőknél elhelyezett, árva, félárva gyermekeket, valamint az egészségi állapotuk miatt rászorulókat is.
Kovászna megyében a 2023-2024-es tanévben 23 738 diák tanul általános, illetve középiskolában.
Valahol meg kell húzni a határt. Ha a 9.49-el nincs benne az első 30%-ban akkor azt jelenti, hogy vannak nála sokkal jobbak, nem kevesen.
Szokták mondani, hogy a szabály az szabály. De emberek írják és nagyon sokszor rosszul. Először is túl sok pénzt osztanak ki. A teljes országra rávetítve akár 200 millió euró is lehet ez az összeg. Hogy vannak-e 9,49-s médiánál jobbak. Természetesen vannak, de akkor, hogy kaptak egyes iskolákban 2-es 3-as médiával is ösztöndíjat. Ez egy durván rossz szabály alapján történik. De nem az egyetlen, egy másikat például úgy hívnak, hogy nyugdíjrendszer. az is példátlanul igazságos.
Nem mondtam, hogy igazságos, de nem azért mert 9.49-el nem kap ösztöndíjat, hanem azért mer 4-5-össel is kaphat más iskolában. Kéne egy minimum, de az se lehet, hogy az osztály összes tanulója ösztöndíjat kapjon, mert 9-es feletti jegyei vannak. A lényege az ÖSZTÖNdíjnak, hogy ÖSZTÖNÖZZÖN, hogy jobb legyél.
Ha az iskola négy ösztöndíjra jogosult, akkor csak annyi tanulónak lehet kiosztani. Tessék megpróbálni, más lehetőséget sürgetni, ha erre igény mutatkozik.
Azért az igazságtalanság, hogy 9.49 es általánossal nem kaphatnak érdem ösztöndíjat!!Sok gazember,jól kigondolták!!