Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Örömben üröm, hogy egyesek továbbra is helytelenül használják a matricázott utcai kukákat. Megtudtuk, hogy míg korábban napi rendszerességgel je-gyeztek rongálásokat, az utóbbi időben ezek száma jelentősen csökkent, most már átlagosan csupán heti 1-2 incidenst jegyeznek.
– Természetesen, még mindig akadnak gócpontok, akár az Állomás negyed, a Hófehérke óvoda közelében lévő kukák, a Mikes Kelemen utcában lévő gyűjtőedények, és sorolhatnám, de már nem nehezedik olyan nyomás a karbantartó csoportra, mint korábban. Valószínű, egyesek rájöttek, hogy nincs értelme a kukákon levezetni az energiájukat.
Az utcai szemetesek esetében további 600, matricával is ellátott szemetesedényt szerelnek fel a városban, ám itt, pontosabban ezek használatánál akadnak problémák: interneten, virtuális szégyenfalon is jelzik a lakók, hogy egyesek mennyire felelőtlenül használják a kis kukákat, a tömbházból kilépve – mivel lusták elmenni a közeli gyűjtőedény-szigetekig – inkább az utcai, kis méretű edényekbe dobják hulladékot.
– Ezek azért szereltük fel, hogy kis méretű hulladékot dobjunk bele, például az iskolás, amikor megeszi az iskolából jövet a felcsomagolt banánt, ennek a héját beledobhatja, vagy az utcán majszolt tízórai zacskóját, és sorolhatnám – mutatott rá Máthé.
Faggatózásunkra az is kiderült, hogy a magánházak esetében sikeres a szelektív hulladékgyűjtés, ám a tömbházaknál továbbra is szép számban akadnak olyanok, akik erre nem hajlandóak.
– Rá kéne már jöjjenek az emberek, hogy nem a Tegáért, hanem egy élhető jövőért, a környezetvédésért kell szelektíven gyűjteni – összegzett a vállalatvezető. <<