Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere kifejtette, azoknál a településeknél, ahol a természetes vizekből, patakokból nyerik az ivóvizet, a legnagyobb gondot az időjárásnak való kiszolgáltatottság jelenti.
– Számos megoldással próbálkoztunk már, de egyik technikai eszköz sem bizonyult teljesen hatékonynak, heves esőzés után máris zavarosabb lett a rendszerbe kerülő víz. Vélhetően az orvosolná a gondokat, ha az Olt teraszán fúrt kutakból állítanánk elő az ivóvizet, vagy egy másik opció lehetne rácsatlakozni a sepsiszentgyörgyi szolgáltató, a Közüzemek Rt. rendszerére. Addig is a szűrőházainkkal együtt ki vagyunk téve a természet szeszélyeinek. Rengeteg munkával próbáljuk tartani a frontot, a hatóságok ajánlása szerint klórozunk, ám mindezek ellenére tudjuk, van, amit javítani a vízminőségen. Több szakembertől kértünk véleményt az évek során, de a jelenlegi talaj-, földrajzi viszonyok tükrében eddig még nem született hatékony megoldás – magyarázta Demeter, rámutatva, hogy az erdőkitermelés miatt kiszáradtak a forrásaik is, illetve jelentősen megnőtt a vízigény is.
Mikóújfalu esetében további gondot jelent, hogy a patak, ahonnan nyerik a vizet, apró agyagos szemcsével van tele, így rendszeresen eldugulnak a szűrők, továbbá a víz is nagyon vasas. Az elöljáró elmondta, mélyfúrásokban is gondolkodtak, de a település „borvíztengeren” fekszik, cégek több helyen is végeztek korábban fúrásokat, de folyton borvízre akadtak.