Vajon a szegény ember kínját ki élvezi, ha egy nap a hódok tönkreteszik a több éve pá tyolgatott gyümölcsöset?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amikor nyolc éve létrehozták a Holtárok menti szabadidőparkot, a víz partjára lombhullató fákat, díszcserjéket, élősövényt is ültettetett a polgármesteri hivatal. Időnként megjelenik ott egy-egy hódcsalád, és ezen fák némelyikét „elejtik”. Ezért a hivatal dróthálóval vette körül a vízparti fákat, ám az állatok most beljebb merészkedtek, a parttól 5-10 méter távolságra elhelyezkedő díszcserjéket, sövényt alkotó bokrokat is lelkesen kidöntögetik, és építik váraikat. Decemberben mintegy 15 fűzfa esett áldozatul és 26-27 méternyi a díszcserje-sövényből, a vízben két nagy hódvár épült belőlük. De „itt ők vannak otthon, ugyanis ez a park része a Rétyi Nyír és Uzon-Szentivánlaborfalvi tavak Natura 2000-res területnek” – mondta Ráduly István polgármester, aki most arra készül, hogy 60-70 méter hosszan dróttal védje a parkot határoló sövényt.
Ezt ajánlja Berde Lajos, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Hivatal munkatársa is, illetve a fák törzsének bádoglemezes borítását 1 méter magasságig ott, ahol lakóházak, gyümölcsöskertek vannak a folyóvizek partján. – Ha nem jutnak nyersanyaghoz, az állatok továbbállnak. Valószínű, hogy mind a két várat két állat, azaz egy hódpár használja, ebben az időszakban ugyanis nem igazán lehetnek kölykeik – mondta. Mint megtudtuk, a megyében ritka a hód-ember konfliktus. Érdeklődtünk a háromszéki hódállományról is, de nem létezik megyei statisztika e védett állatok számáról – közölte.
Vajon a szegény ember kínját ki élvezi, ha egy nap a hódok tönkreteszik a több éve pá tyolgatott gyümölcsöset?
Amiért nem tudnak ilyen konfliktusról nem azt jelenti,hogy az emberek nem végzik ki a hódokat.Annak ellenére,hogy védett állatok.Nem beszélve arról, amikor a patakok medrét kotorják és élvezik az esetlen kölykek kínját.