Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kelemen elmondta, hogy kánikulában nagyon fontos a madarak itatása, ezt könnyen megtehetjük, nem kerül nagy erőfeszítésünkbe, és hatalmas örömet nyújt a látvány, amikor korán reggel, illetve estefele ellepik a különféle madarak az itatókat.
– Ilyenkor, nyáron szigorúan tilos a madáretetés, annál hasznosabb viszont a madáritatás, fürdetés. Egy olyan edénybe – lehetőleg árnyékos helyre – tegyünk vizet, amelyikbe beleállhat a madár, de nem lepi el a víz. Természetesen olyan kertben, ahol macska van, ne itassuk a madarakat… Idén már hőgutára is volt példa a madaraknál, ilyenkor tegyük dobozba – hogy ne érje inger –, árnyékba a szárnyast, hagyjuk pihenni. Magától helyrejön a madár, és fél órán belül el lehet engedni (figyelem, fiókákat ne itassunk, ezek a táplálékból kapják meg a szükséges folyadékot) – részletezte.
A szakember arra is rámutatott, hogy ebben az időszakban nagyon sokan keresik meg, kérnek segítséget az egyesülettől, miután fészekből kiesett madarakat fognak be.
– Nem minden esetben szerencsés, ha egy fészekből kiesett madarat hazaviszünk, elkezdünk nevelni. Ne fogdossuk, ragadjuk ki a környezetükből a madarakat, inkább tegyük vissza mihamarabb a fészekbe. Igaz, madárfüggő ez a dolog is, hiszen a fecskéknél például akár más fecskefészekbe is kerülhet a fióka, mégsem lesz gond, a szülők felnevelik, ám a verebeknél már több alkalommal is észleltem, hogy az ember által megfogdosott kicsinyét inkább megölik a szülők, mintsem felneveljék. Továbbá a rigók, baglyok például ösztönösen kiugranak a fészekből, ezeket nem kell matatni – összegzett Kelemen.