Nem, semmivel sem csináljak másképp. Németországban is bűzlik a környék, a mező. Csak aki oda költözik, tudja mire számíthat. Na meg ne olyan finnyásak az emberek.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szóban forgó jogszabály miatt a megyei igazgatóság „millió beadvánnyal” fordult a minisztériumhoz – minden eredmény nélkül. Most azért van esély megoldani, mert az ország más régióiban is rájöttek, hogy „itt valami nem jó”, és a sajtó is „rászállt” a témára.
A 119-es miniszteri rendeletet még 2014-ben adta ki Eugen Nicolaescu egészségügyi miniszter, aki füstüveges, légkondicionált irodájában tollba mondta, hogy miként kellene élnie a román állampolgárnak.
Vannak már az elején kemény dolgok benne, mint például: minden lakásban kell lennie víznek és csatornának, hogy senki ablaka alá nem lehet öt méternél közelebb parkolni, hogy kiránduló- és pihenőhelyeket kell megfelelő számban kiépíteni, valamennyit padokkal, asztalokkal, folyóvízzel, vécével, ülepítővel és kutyáknak elkülönített futtatóval.
De maradjunk az állatoknál. A miniszter azt mondta többek között, hogy a tyúkokat (50 fölött), lovakat (6 fölött) és szarvasmarhákat (6 fölött) a háztól legalább 50 méterre kell tartani. Ez azt jelenti, hogy mondjuk Nagybaconban, de mondhatnám Erdővidéket általában, a gazdák fele eladhatja a teheneit (már ha lesz, aki megvegye), mert legtöbbjüknek van legalább hét, és fizikailag is nehéz megoldani, hogy a háztól több mint 50 méterre legyen az istálló. Bár ez a kisebbik probléma – mondja Könczei.
A nagyobbik az, hogy – elvben – a ganét csak eurokonform tárolóban gyűjtheti és érlelheti, az pedig semmihez sem lehet közelebb 500 méternél (disznóürüléket csak mindentől legalább 1000 méterre lehet gyűjteni). Ha esetleg lenne is egy többhektáros kertje, annak a végében sem biztos, hogy jó, mert lehet, hogy a kert végében a szomszéd háza következik, és attól is távolabb kell lenni, mint fél kilométer.
Innentől kezdve nincs mit csinálni, hiszen kimutatható, hogy sok helyen, főleg hegyvidéken fizikailag lehetetlen a falu utolsó házától 500 méterre használható lerakót építeni, mert egy hegy tetejére, egy patakba vagy mondjuk egy barlangba talán mégsem kellene, hiszen oda – elvileg – minden gazdának minden nap, netán naponta kétszer el kell jutnia. Otthon nem építhet egy kis lerakót, hogy ne szennyezze a kútvizet, mert arra nem kap építkezési engedélyt – magyarázza az igazgató.
Könczei „nem érti”, hogy az Osztrák-Alpokban, ahol szintén évszázadok óta foglalkoznak állattenyésztéssel, hogy nem érvényesek ezek az – állítólag – uniós szabályok. Ott nem kell a gazdának átlavíroznia a ganéval két gleccseren, hogy valahová letehesse, sőt, az istállója fölé szobákat húzott, amelyeknek ablaka egyenesen a lerakóra nyílik, s még látványosságot is csinál belőle. Jön a turista, hogy hányhassa a ganét, s lehet, hogy még ő fizet érte. Az nem az Európai Unióban van? – veti fel Könczei, aki szerint nem a távolságokon kell vitatkozni, hanem ezt a rendeletet „ki kell dobni”. <<
Nem, semmivel sem csináljak másképp. Németországban is bűzlik a környék, a mező. Csak aki oda költözik, tudja mire számíthat. Na meg ne olyan finnyásak az emberek.
Ha zabálni akarsz, szagoljad! Ha nem, akkor csapjál fel vegetáriánusnak, de tudjad, hogy szar nélkül nincs növény sem. Esetleg rakhatol valami illatszert az orrod alá, ahogy azt Doniphan-nek javasolták.
S az helyes,hogy a faluban ahol szomszédok laknak húsmarha farmot működtetnek 100-nál több tehénnel.Ahogy viszik a felhízlalt marhákat,már hozzák is a következőt.Trágyalé oda folyik ahova akar
Vajon ki adott erre engedélyt? Vagy a régi jó mondás: ebben az országban mindent ellehet intézni…?
Igen,en meg kerem Konceit jojon Retyre,es meg kinalom finom falusi vizzel na meg utana alljon a kapum elot egy par percet es majd fogja szivni a finom illatos levegot.
Dolgoztam Németországban, lovasfarmon.A farm mellett lakások is voltak, közös udvarral a lakókkal.Hogy miért nem volt szag? Reggel este takarítottunk, nem sajnálták a korpát a kifutókon, udvaron.Ahol a lakások mellett volt ott nem tárolták hanem elvitték a födött ülepítőbe ami zárt volt és nem bűzlött.Legyek sem voltak mert tettek ellenük.A tisztaság fő dolog volt, ami azért itt keveseknél jellemző.Harag nélkül.De disznófarm nem működött lakóházak között ami azért egyezzünk meg sokkal büdösebb mint a más állat ürüléke.És igen, kutya módon betartják a szabályokat mert hatalmasak a büntetések és nem éri meg áthágni őket.Nem megy a komázás.Egyetértek a 9.33- as Hozzászólóval,tökéletes igaza van.
Az istállót ne építsd a konyhaajtód mellé, sem a szobaablakoddal szembe. Vannak helyek, ahol a földszinten vannak az istállók, s az emeleten laknak. De tisztaság is van mindenhol. Úgy becsültem, hogy a domb ami gödörből kíván felemelkedni, mintegy 50 méterre van az istállótól. Minden hulladék godorbe jut, csak egyeseket újra lehet hasznosítani. A kubikolást senki nem restelli.
Igen,őn megkérdőjelezi ezt mivel nem lakik egy olyan mini farm közelében?azaz kb. 50 m távolságra,egésznapos bűzben úgy 39C,állandó zaj,trágyalépompa ,daráló,traktor,druzsba,foliázó…Ne beszéljūnk a tràgyalé szorásról a házak mellett.Még csodálkozik,hogy elkerūlnek a turisták?Az osztrák biztos valamit máskép csinál!Talán szakemberrel konzultál, betart szabályozásokat s akkor lehet bámulni az ablakból de itt nem erről vagyunk híresek!