Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Dr. Deák Ferenc magyar szakos és Fülöp László történelem szakos tanárok által vezetett megemlékező program 13 órakor kezdődött az iskola könyvtárában. Dr. Deák a száraz adatokon – Erdély hány százalékát tette ki a zsidó közösség a negyvenes években, hány embert deportáltak különböző koncentrációs táborokba – kívül az irodalom, képzőművészet, színházi világ tükrében is igyekezett minél jobban átadni a kultúra sajátosságait a diákoknak. A hangsúlyt nem feltétlenül a kegyetlen sorsukra, sokkal inkább arra fektetve, hogy minden ellenére még mindig él Erdélyben, Romániában zsidó közösség, akik igyekeznek megmutatni kultúrájuk egyediségét.
Deák Magdolna igazgatónő kifejtette, a tanfelügyelőség részéről érkezett hozzájuk a kérés, hogy emlékezzenek meg a holokausztról. Mint mondta, minél inkább elmélyültek az esemény szervezésében, annál több kolléga csatlakozott. Így derült ki például egyik tanárkollégájukról, Zoller Katalinról, hogy Amerikában kóser konyhát vezetett, aszerint főzött egy családnak. Ő mesélt arról, hogyan épül fel a zsidó konyha, mitől válik kóserré.
A megemlékezésen részt vett az intézmény egykori diákja, Bartalis Annamária, akinek zsidó származású dédnagymamáját és nagymamáját Auschwitzba deportálták. Mint kiderült, nagymamája Gisella Perl auschwitzi nőgyógyász mellett volt nővér, ketten együtt mentették meg a várandós rabokat Mengelétől. A két nő egészen Gisella haláláig tartotta a kapcsolatot levelezések által, amelyek nyomán nemrég kiadtak egy könyvet. Ígérete szerint azt nemsokára bemutatják a Bod Péter Tanítóképzőben is.
Az esemény további részében történelmi áttekintőt hallhattak a diákok, majd együtt látogatták meg a kézdivásárhelyi zsidó temetőt.