A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyalogtúra ötlete a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum munkaközösségében fogant meg Kőrősi Csoma Sándor nyelvtudós, könyvtáros, a tibeti-angol szótár megalkotója születésének 240. évfordulója és az ehhez kapcsolódó emlékév apropóján. Az esemény révén ugyanakkor Kőrösi követőiről, a szentkatolnai Bálint Gábor nyelvészről (1844-1913) és a nyujtódi Jakabos Ödön íróról, utazóról (1940-1979) is meg kívánnak emlékezni.
Dimény Attila muzeológus érdeklődésünkre elmondta, az esemény célja megismertetni a résztvevő fiatalokkal az említett három személy munkásságát, ugyanakkor egy kis ízelítőt nyújtani nekik abból a több ezer kilométeres gyalogútból, amelyet a nagy elődök megtettek.
A kezdeményezéshez partnereket kerestek, így a szervezésbe bekapcsolódott a Zöld Nap Egyesület, a kézdivásárhelyi Turisztikai Információs Iroda, illetve a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület, a Csoma Napok szervezője is. A közel kéthavi előkészítő munka során a szervezők kijelölték a mintegy 25 kilométeres túra útvonalát, meghatározták annak állomásait, illetve rögzítették az április 11-i dátumot, mely egyben Kőrösi Csoma Sándor halálának napja is.
„Ahhoz, hogy a terv megvalósuljon, diákok részvételére számítottunk, ezért megkerestünk három helyi középiskolát, a Gábor Áron Szakképző Líceumot, a Bod Péter Tanítóképzőt és a Nagy Mózes Főgimnáziumot. Az iskolákban nagyon pozitívan reagáltak a kezdeményezésre, mindhárom intézményből két-három tanár vállalta, hogy segít diákok toborzásában, és végül mintegy negyven fiatal csatlakozott a csapathoz” – magyarázta a céhtörténeti múzeum vezetője.
A zarándokok csütörtökön reggel 9 órakor indulnak útnak a Székely Katonanevelde udvaráról, tekintettel arra, hogy Kőrösi Csoma Sándor 1835-ben száz aranyat küldött haza Indiából, hogy az összegből ösztöndíjat létesítsenek a tanintézmény diákjai számára. A zarándokcsoport innen Jakabos Ödön házát érintve átvonul a régi református temetőbe, ahol Borcsa János irodalomtörténész kalauzolásával felkeresik Bálint Gábor és Jakabos Ödön sírhelyét.
A várost elhagyva Szentkatolna felé veszik az irányt, ahol megtekintik a Bálint Gábor emlékét őrző szobrokat és a nevét viselő iskolát, majd Gelence érintésével Haralyt veszik célba, hogy felkeressék a római katolikus templomot és temetőt. Zabolán megnézik a Csángó Néprajzi Múzeumot, illetve a református templomot, és a tervek szerint 17 óra körül érkeznek meg Kovásznára. A fürdővárosban körbejárják a városközpont nevezetességeit, majd csatlakoznak a 19 órától kezdődő fáklyás felvonuláshoz, amely a 34. Kőrősi Csoma Sándor Napok megnyitója is egyben.
Dimény Attila hangsúlyozta, a honismereti emléktúrához bárki csatlakozhat az útvonal által érintett településekről, a szervezők azonban csak a regisztrált diákok és tanárok Kovásznáról való hazaszállítását tudják biztosítani iskolabuszok segítségével, a külsős résztvevőknek maguknak kell gondoskodniuk hazautazásukról.
Fotó: Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület