Kézdivásárhelyen újra Szilveszter Szabolcs az alpolgármester
Kézdivásárhely képviselő-testülete november 4-től, hétfőtől immáron teljes létszámba...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Miután a kivitelező a tűzvédelmi és műemlékvédelmi engedélyeket is megkapta, a helyi önkormányzat is kiadta az építkezési engedélyt és végre munkához láttak. A 3,5 millió eurós beruházás nem csak az épület külső-belső felújítását foglalja magába. „Tanműhely és műszakivizsga-állomás (ITP) építése is a projekt részét képezi, ahogy a tantermek korszerű felszerelése is a szakoktatáshoz szükséges eszközökkel” – nyilatkozta lapunknak Constantinescu Herman iskolaigazgató.
„Az épületben már leszedték a falburkolatot, a tanműhely alapja is készül és lassan a tető felújításához is hozzálátnak. Több csapat dolgozik, a villanyszerelők is jelen vannak. Egy év késéssel, de végre elkezdődött a munka” – hangsúlyozta. Hozzátette, 2024 decemberére kellene végezni a munkával. „Vélhetően, mint a hasonló projektek esetében, lesz némi csúszás, mi két évvel számolunk. Idén a pályázott összeg öt százalékát kell elkölteni ahhoz, hogy zökkenőmentesen alakuljanak a dolgok” – jegyezte meg.
Megjegyezte, a felújítás nem érinti a 2005-ben épült étkezdét és a bentlakást. „Az irodák az úgynevezett C-épületben tömörültek össze, amelyet mindössze újravakolnak, majd a cserepeket cserélik újakra, itt nem lesz nagyobb »felfordulás«” – mondta. Arról is érdeklődtünk, hol zajlik az oktatási tevékenység a felújítás ideje alatt.
„Az esti tagozat és a posztliceális oktatás helyben megoldható, picit bonyolultabb a nappali tagozat ügye, hiszen tizennyolc osztályunk van. A polgármesterrel és a többi tanintézmény vezetőjével egyeztetve az a megoldás született, hogy szeptemberben gyakorlattal kezdünk, majd az Iskola másként héttel folytatjuk a tanévet. A folytatásban négy tantermet bocsát rendelkezésünkre a Gábor Áron Szakközépiskola, ez hét osztály számára lesz elegendő úgy, hogy felváltva megy majd az elméleti, illetve a gyakorlati oktatás. Utóbbit nem zavarja a felújítás, hiszen az továbbra is különböző cégeknél történik. A Bod Péter Tanítóképző is rendelkezésünkre bocsát két tantermet” – sorolta.
Az optimista forgatókönyv szerint, amennyiben szeptember végéig a Vackor óvoda pedagógusai és tanítványaik „kivonulnak” a Gábor Áron-iskolából, hogy a tanítóképző udvarán felépült új otthonukban folytassák a tanévet, nem hét, hanem 12 osztály költözhet be a szakközépiskolába és így zavartalanul folyhat felváltva az elméleti és a gyakorlati oktatás. „Amennyiben ez másképpen alakul, a Molnár Józsiás-iskola oroszfalvi épületében, illetve a Vöröskeresztnek helyet adó régi épületben is elhelyezhetnénk néhány osztályt, azonban bízunk benne, hogy az első megoldás működőképes lesz” – fejtette ki. „Ha Isten megsegít, iskolánk a környék emblematikus mezőgazdasági oktatási intézménye lesz” – összegzett.
Fotó: Constantinescu Herman
Emblematikus lesz és szinte senki nem megy at a záróvizsgákon. Nem a falakat kellene ujrameszelni hanem….