Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ördög Lajos munkaügyi főfelügyelő elmondta, az említett területeken mind munkaügyi, mind pedig munkavédelmi szempontból is átvilágításokat, ellenőrzéseket végeztek.
– Hétvégén zártuk az ellenőrzőkampányt, az eddig feldolgozott adatok tükrében elmondható, hogy nem minden meglátogatott egységnél ügyeltek kellőképpen a papírformaságokra, az itt jegyzett hiányosságok miatt három alkalommal szabtunk ki fejenkénti 4 ezer lejes bírságot, de olyan munkaadót is tetten értünk, aki a 75%-os jövedelem lehetőségével élve felfüggesztette az alkalmazottja munkaszerződését, de továbbra is dolgoztatta ezt. A szabálysértő munkaadót 20 ezer lejre megbírságoltuk – részletezte Ördög.
Faggatózásunkra, hogy az utóbbi időben – főképpen a szükségállapottal járó szigor lazítása óta – mire panaszkodtak a legtöbbet a háromszékiek, Ördög kifejtette, hogy a munkaszerződések felbontására, munkaviszony-megszűntetésekre, ezek megkérdőjelezhető szabályosságára jegyezték fel a legtöbb panaszt. De olyan incidenseket is jeleztek, amikor az alkalmazottnak nem fizették ki a betegszabadságát, vagy a több hónap alatt ledolgozott munkájáért sem kapta meg a bérét, mi több, azóta az alkalmazó cég is eltűnt a „térképről”.
Az elkövetkezőkben (a héten rajtoló akciósorozat keretében), az illetékesek országos kampány részeként öregotthonokban fognak ellenőrzést tartani – összegezett a munkaügyi főfelügyelő.