Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vargha Fruzsina alpolgármester, aki három éve maga is kedvezményezettje volt a hallgatói ösztöndíjnak, üdvözölte a virtuális térben jelen lévő egyetemistákat, akik mindannyian Sepsiszentgyörgyhöz kapcsolódó vagy ott hasznosítható kutatásból írták dolgozatukat. Majd Zsigmond József városi tanácsos, programfelelős ismertette, idén 35 pályázat érkezett be 34 pályázótól, akik bukaresti, kolozsvári, egri, budapesti, marosvásárhelyi, csíkszeredai, gödöllői felsőoktatási intézményekben tanulnak, összesen 14 egyetemen. 25 diák részesült a négy hónapig folyósított ösztöndíjban: az alapképzős végzősöknek havi 300 lej, a mesterizőknek 500, a doktoranduszoknak 1000 lej jár.
A megyeszékhelyhez, megyéhez legközvetlenebbül kapcsolódó munkákkal kezdődött a prezentáció, ezeknek pedig szakértő hallgatósága is volt a helyszínen: József Álmos helytörténész és Keresztes László városi tanácsosok is figyelemmel hallgatták az összefoglalókat. Többek között a Székely Mikó Kollégium restitúciójáról és a román jogállamiságról értekezett Füzi Norbert, Kopacz Hanna az őrkői cigánytelep urbanisztikai és építészeti elemzésére vállalkozott, Kiss Anita pedig Szotyor fejlesztési lehetőségeit vizsgálta, majd az egészségügyi, pszichológiai, szociológiai, vizualitással kapcsolatos és egyéb témák következtek 5–5 percben.