Keddtől próbavizsgáznak a nyolcadikosok
Kedden kezdődött, és csütörtökig tart a nyolcadik osztályos diákok képességfelmérő p...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szélben csattogó székely zászló alatt égnek feszülő Trianon-keresztnél elsőként Biró Erika református lelkipásztor szólt az egybegyűltekhez. Rámutatott, hogy az elszakított magyarok számára nemcsak múlt és emlék, hanem sajnos, a jelen is ez a gyászos évforduló, hiszen nap mint nap megéljük és viseljük a következményeit. Ezért fogy a reményünk, apad a lélekszámunk, és csökken az erőnk. Ideje hát rádöbbenni, megfogalmazni és kimondani, hogy jövője csak a kiegyenesített derekú, felemelt fejű közösségeknek van. A mondanivalóját Wass Albert Patkányok honfoglalása című írásának a felolvasásával támasztotta alá.
Ambrus Ágnes nyugalmazott egyetemi adjunktus a Trianonban minket ért égbekiáltó igazságtalanság nyomán bekövetkezett veszteségeink számszerűsített felsorolása után, nemzetmentő erdélyi nagyjainkról is megemlékezett. Kós Károlyról, Benedek Elekről és Márton Áronról, akik példamutató magatartásukkal és kiállásukkal lelket öntöttek az országától elszakított nemzetrészbe.
A méltóságteljes főhajtás Reményik Sándor Erdély magyarjaihoz című versének Ugron Attila általi érzelemdús elszavalásával és a himnuszaink közös eléneklésével ért véget.