Honnan fogják importálni a tejet?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ottjártunkkor, tegnap a gépeket legyártó olasz cég szakemberei, vízszerelők és gépmozgatással is foglalkozó munkások hada tevékenykedett a kézdivásárhelyi tejfeldolgozó üzemben, amely egyre inkább kezdi felölteni végleges formáját – a kezdeményező Fejér László-Ödön szenátor megelégedésére. A csarnokot számos inoxtartály és az avatatlan szem számára kuszának tűnő csövezet, különféle gépek, valamint azok elektronikai vezérlése tölti ki, ugyanakkor továbbiak felszerelése szükséges ahhoz, hogy az üzem beindítása megtörténjen. Gyakorlatilag két, egymástól elválasztott teremről van szó, egyikben maga a feldolgozógépek, a vezérlő és a laborok vannak, a másikban hatalmas víztartály és vízlágyító; ez utóbbiak bekötését is a tegnap végezték. Szintén ez utóbbi csarnokrészbe vannak beállítva a vadonatúj gépjárművek is.
Arra vonatkozóan, hogy mikor kezdi meg működését a tejfeldolgozó, nem bocsátkoztak találgatásokba, de azt megerősítették, hogy még idén beindul a termelés, elvileg napi 15 ezer liter nyersanyag felhasználásával.
Honnan fogják importálni a tejet?
Két éve halljuk, hogy „idén beindul”.. Brassóban lehet hamarabb lesz repülőtér
Azt kerded honnan fogjak importalni a tejet ?! Nem kell importalni, hiszen koolajbol is lehet ma mar mutejet gyartani , lasd a kinaiak talalmanyat a Facebook-on . Ezert dragabb ma egy liter bolti tej (9 lej ) mint a benzin !
„lasd a kinaiak talalmanyat a Facebook-on” a nap hozzászólása. Tökéletesen jellemzi az mai netező emberek bizonyos rétegét.
Van, akinek a netezés=Facebokozás. Ennyiben kimerül. Egyébként a kőolajból Kínában facebukon feltalált műtejet is importálni kell…
Az azétt van, hogy ne hogy benzin hejett telyet tőccs a zautóba.
Milyen tej van 9 lejért?Madártej?Kakastej?
Bivalytej,kecsketej,talán júhtej is.
Csak ideznek egy mai napon a 3szek – ben megjelent cikbol amely szerint az unióban tavaly a fejőstehenenkénti átlagtermelés a hivatalos 305 napra számolva 7682 kilogramm volt. Romániában a fejőnkénti átlagtermelés 3362 kg-ot tett ki- kerdezem en a szomszedomnak minek ide tejgyar !!!
Ez – mármint a 7682 kg – egy laktációs időszakban nagyon szép szám, de a kérdés az, hogy ezt mennyiért termeli meg a kifajanszozott estállóban tartott, agyongyógyszerezett-hormonozott tápon nevelt uniós tehen és mennyiért egy hagyományosan, természetes legelőn tartott székely tehen, „aki” egy legeltetési időszakban megeszik kb 7-9000 kg-nyi zöld növényt, aminek 70 %-a gyógyhatású és mintegy 14 kg pollent tartalmaz. Ennek köszönhetően a tejének a beltartalmi értéke magasan jobb, mint az uniós tehenének. Tartok tőle, hogy az uniós marha többszörösen drágábban termel meg 1 kg – vagyis kb. 0,973 liter tejet. A tejzsír-tartalomról még nem esett szó, de lehet, hogy az uniós tehen 7000 kg feletti tejében kevesebb a tejzsír, mint a székely tehen 3000 kilónyi tejében.
Akkor én a valyat foggom feltötteni vize hogy telyes legyen.
Fevvanammán tőtve vizvel úgyhogy jobbannsekell. Spricccol ha kened.
Már lassan két éve beindul, meglatjuk
Nananaaaa.