Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Korábban, a március 16-i határidőig hét jelöltet nevesítettek a díjra: Sándor József, Maria Peligrad, Balázs Mária-Magdolna, Péter Sándor, Mariana Drăgan, Gajzágó Márton és Csáky Ernő neve szerepelt a listán.
Balázs Mária 1982-től 2006-ig volt a Kovászna Megyei Vöröskereszt igazgatója, 1982 és 1990 között a kultúroázisként működő városi művelődési ház megteremtésében igazgatóként vállalt részt. Mariana Drăgant pedagógusi munkája elismeréseképpen terjesztették fel, a Székely Mikó Kollégium kiváló romántanárnője volt. Péter Sándor tanárt rendkívül gazdag életútjáért, újságírói tevékenységéért, pedagógusi munkájáért, a középiskolások balladamondó versenyének elindításáért tartották érdemesnek a kitüntetésre, míg Csáky Ernő mérnök a Teletár gazdag hírközlési technikai gyűjteményének és a Puskás Tivadar-emlékkiállításnak a megteremtésével érdemelte ki a társadalmi elismerést előterjesztői szerint.
Gajzágó Márton alapító-főszerkesztő-helyettese volt a Megyei Tükörnek, 1989-ben a Nemzeti Megmentési Front városi elnöke. Laudációja szerint Sándor József, a Fogolyán Kristóf Megyei Kórház volt igazgatója volt a megye első ortopéd-traumatológus orvosa, aki létrehozta az ortopéd-traumatológiai osztályt a kórházban, ahol 1975-től 2017 áprilisáig dolgozott. Őt többek között volt gyógyult páciensei jelölték a Pro Urbe díjra. Maria Peligrad autósmérnök-tanárt, a Mihai Viteazul Alapítvány elnökét a román közösség, pontosabban az Astra Despărțământul Harghita-Covasna Egyesület jelölte a díjra.
A Vargha Fruzsina alpolgármesterből, Comăneci Liviu, Magyarósi Imola, Kondor Ágota, József Álmos, Sípos Viola és Miklós András tanácstagokból álló tanügyi és kulturális bizottság végül utóbbi két személynek ítélte a díjat. Ha 1997-től 2014-ig évente négy személyt is díjaztak, a lakosság arányát tekintve három magyart és egy románt, 2015 óta csak egy-egy személy kaphatja meg a megtisztelő kitüntetést. A román közösséggel kötött hallgatólagos paktum értelmében négyévenként ők is jelölhetnek valakit, így – miután utoljára 2018-ban került román jelölthöz (Ioan Cucu ortodox lelkészhez) egy második Pro Urbe díj – idén is ez fog történni.
Akkor most Drãgan vagy Peligrad?
Egy másik újság nem ezt írta.