Rendeznék az Őrkő romanegyedet, ám csak egy részét lehet rendbetenni
A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, illetve a Sepsi Helyi Akciócsoportnak több beav...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kevesebb pénz áll idén a Kovászna Megyei Tanács és az önkormányzatok rendelkezésére, ez pedig a civil szférára is kihat. Olyan szervezetek is vannak, melyek megszüntették tevékenységüket a támogatások elmaradása miatt.
A forráskiesés országos szintű jelenség, így a háromszéki szervezetek nagy részét is érinti. Többen fizetőssé teszik szolgáltatásaikat, de van olyan tevékenység is, amely megszűnik. Furus Levente, a Turulmadár Ifjúsági Iroda vezetője ennek kapcsán aggodalmának adott hangot. Mint mondta, eddig sem volt könnyű a civileknek, de az idei év sokkal nehezebb lesz.
– Az önkormányzat költségvetését áttekintve, maradt a tavalyi összeg a pályázatoknál, holott egy 20 százalékos emelés nagyon jól jött volna, hiszen évek óta nem változott ez a kipályáztatott összeg, viszont a szolgáltatások árai nőttek – magyarázta Furus.
Ugyanakkor az országos pályázatok is változtak, van olyan jelentős kiírás, amelyre számítottak a civil szervezetek, de jövő évre halasztották. Ezeket az összegeket a helyi pályázatok sem tudják pótolni, és a pénzügyi változások miatt megszűnnek a cégek által biztosított szponzortámogatások is.
– A megyei vállalkozások zömét a mikrovállalkozások teszik ki, és a pénzügyi törvény miatt ők sem fognak minket, civileket támogatni. Sajnos a pénzügyi bizonytalanság is rányomja a bélyegét a szektorra, mert ugyebár a törvények estéről reggelre változnak – véli Furus.
A Turulmadár Iroda tavaly mintegy 81 000 lejből gazdálkodott, az összeg 75%-át külső forrásból és adománygyűjtésből valósították meg. Az irodavezető kiemelte: programjaik számát idén sem csökkentik, de nem is vállalnak fel újakat, holott érkezett erre megkeresés.
– Szerencsés helyzetben vagyunk, olyan szempontból, hogy van egy angliai támogatásunk 2019 végig, az egyik programunkra. Ez nem nagy összeg, de segít a programfejlesztésben, és segíti egy keveset az önfenntartást is – mondta el.
Fontos bejelentés az iroda részéről, hogy idéntől megszüntetik programjaik ingyenességét. minden rendezvényhez kérnek legalább egy szimbolikus anyagi hozzájárulást. Ez alól csak a Berde Mózsa Kör képez kivételt, oda továbbra is ingyen várják a hátrányos helyzetű gyerekeket. A kör fenntartására fordítják a kétszázalékos adófelajánlásokat is.
Az önkormányzati pályázatokból származó jövedelemkiesést adománygyűjtéssel, új hazai és külföldi pályázatokkal, valamint a nemzetközi kapcsolatok felhasználásával pótolnák. Céljuk, hogy a jól bevált, ismert programjaikat megtartsák, ha újakat nem is sikerül indítani a közeljövőben. Az iroda három állandó oktatási és nevelési programot működtet, a tevékenységekben több mint kétezer gyermek és fiatal vett részt tavaly. Ezen programok megvalósításán 35 önkéntes dolgozott, mintegy 2147 órát.