Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kerekes Tünde varrónő, de maszkot csak most először készített, mint mondta, a szükség vitte rá, és nagyon örül, hogy segíthet másoknak.
– Varrónőként mindenfélét varrtam már, kivéve arcmaszkot. Először magamnak készítettem, maradék anyagból, aztán a családomnak és a szomszédomnak is, majd az ők ötlete alapján kezdtem el egyre többet varrni. Az elkészült darabok nagy részét a kórházi alkalmazottaknak juttatom el, hiszen nekik van most erre a legnagyobb szükségük. A maszkok pamutból készülnek, moshatók, és vasalni is lehet őket, sőt minden használat után javasolt is. Örülök, hogy segíthetek ebben a helyzetben – mondta a varrónő.
A Napsugár Egyesület tagjai is megtanultak varrni, bár senkinek nincs ilyen képesítése. Leginkább Rácz Anna óvónő konyít a varráshoz, és mivel most kényszerszünet van, szabadidejét beosztva maszkokat varr. Az egyesületi tagok az interneten tanulták meg, ki kézzel, ki géppel varrja, naponta mintegy 50 maszkot állítanak elő. Ők is a kórházi alkalmazottaknak dolgoznak, de a közeli boltok munkatársainak is juttattak belőlük.
A Press on Technology textilnyomtatással foglalkozó cég is megváltoztatta profilját, ők is maszkokat varrnak. Lukács Tamás tulajdonos elmondta: két típust készítenek: kétrétegű pamut arcvédőt, illetve szatén bevonatú, kérésre mintával ellátottat is. Ugyanakkor személyre szabott, fotóval, felirattal ellátott maszkokat is előállítanak, ezeket házhoz szállítják Sepsiszentgyörgyön. Naponta közel száz maszkot is meg tudnak varrni, és természetesen ők sem maradnak ki a jótékonykodásból, felajánlják termékeiket az egészségügyi intézetek számára is. Ugyanakkor 40 személyre szabott maszkot a román rendőrség munkatársainak is juttattak #staiacasă felirattal.
Kocsis Linda és családja is maszkok varrásával tölti szabadidejét, elsősorban kórházi dolgozók, gyógyszerészek részére dolgoznak, de sokat osztottak szét idős, beteg emberek, barátok, ismerősök között is. Postázást nem tudnak vállalni, de egy brassói, kemoterápiás kezelésben részesülő hölggyel kivételt tettek.
– Az önkénteskedés mindig is része volt az életünknek, lányainknak is próbáljuk átadni, mert adni jó, mindenféle formában. Kórházi alkalmazott voltam jómagam is, tudom mit jelent adni is, és kapni is. Tizennégy éve varrok rongybabákat, most kicsit profilt váltottam, így segítve azokat, akiknek szükségük van rá.
A kezdeményezéshez bárki kapcsolódhat, a közösségi médiában számos csoport jött létre, ahol a varrási technikákat osztják meg egymással a tagok, az önkéntesek pedig a maszkok elszállítását, kiosztását vállalják.