Jo lenne tudni, hogy Kovasznan melyik forrasok vize nem ajanlott fogyasztasra. Vagy titok?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kánikula a forrás-, de a kútvizek minőségére is kihat. Legutóbb közel 40 vízmintát vettünk forrásokból, közkutakból, ám számos eredmény rossz – tájékoztatott a Kovászna Megyei Egészségügyi Igazgatóság keretében működő környezet-egészségügyi iroda vezetője, dr. Alina Mihaela Bârzan.
Az elmúlt évek tükrében elmondható, hogy egyre kevesebb magánszemély érkezik az illetékesekhez kútvíz-bevizsgáltatásra: ez azzal magyarázható, hogy terjednek a központi vízhálózatok.
Dr. Bârzan véleménye szerint ez azért jó, mert a központosított rendszerben folyó vizet kézenfekvőbb ellenőrizni. Idéntől új feladattal is gyarapodott az iroda munkatársainak hatásköre: a közkutak (amelyek nem a központi vezetékekre vannak rácsatlakozva), illetve források vizét is be kell vizsgálniuk.
Az országos program keretében közel 40 vízmintát vettek a háromszéki illetékesek, és kiderült, hogy számos helyen baktériummal fertőzött a víz, máshol nitritek, nitrátok, illetve ammónia jelenlétét is azonosították. A rendellenességekről a helyi önkormányzatokat is értesítették, felszólítva a településvezetőséget, hogy látható helyre kifüggesztett táblával figyelmeztessék a lakosságot a veszélyekről.
Közkutak terén (amelyek nem a vezetékes vízből táplálkoznak) Sepsiszentgyörgyön azonosítottak gondokat a Makovecz-ravatalozó bejárata előtti csapnál (nitrát-fertőzés), de rossz eredményeket kaptak kovásznai, miklósvári, bodosi, kézdivásárhelyi, katrosai, kovásznai, köpeci, baróti, 4 polyáni, bélafalvi, egerpataki, rétyi, szentivánlaborfalvi, borosnyói közkutaknál is. A megyeszékhelyi forrásoknál – Honvéd-, Büdöskút, Csaba-forrás – mindent rendben találtak, de rossz eredményeket kaptak 3 ojtozi, albisi, 2 kovásznai, polyáni, hidvégi források vizeinek ellenőrzése során.
Jo lenne tudni, hogy Kovasznan melyik forrasok vize nem ajanlott fogyasztasra. Vagy titok?
Ezelott 30-40 evvel Sepsiszentgyorgy hires volt az ihato, jo izu vezetekes vizerol.Ma? Eleg lecsavarni a csaprol a szurot,megnezni a tartalmat es mindjart elmegy az ember kedve a szomjoltastol. A furdoszoba kellekei is tonkre mennek a sok vizko lerakodastol, barmennyire is sikal az ember makacsul ujratermelodnek . A vizet hasznalo elektromos gepek is lassan de biztosan megadjak magukat.Persze a sok kellemetlenseg miatt az egadta vilagon senki sem vonhato felelosegre.
Kovásznán is ki fogják biggyeszteni, hogy nem iható a forrás vize ne félj! Akkor kiderül a „titok”! :-))))))))
Hat igen!annyi penzt elkernek a vizminta vizsgalatert ,hogy annak arabol tobb mint egy evig palackozott vizet lehetne vasarolni!