A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az elöljáró érdeklődésünkre elmondta, meglátása szerint az illyefalvi, szentkirályi, illetve az aldobolyi gazdák is komolyan veszik a sertéspestishez kötődő intézkedéseket.
– Mindhárom faluban állatorvos segítségével világosítottuk fel a gazdákat a veszélyekről, elmondtuk, mire kell odafigyelni. Az Őrkő közelsége miatt, a takarmányért járók tükrében természetes az aggodalom. Jómagam bízom abban, hogy az őrkői járműveket fertőtlenítették a megfelelő időben, és nem tör be hozzánk is a sertéspestis – részletezte Fodor.
Tőle tudtuk meg, hogy a legtöbb kérdés a disznók levágására, eladására vonatkozik.
– Elmondtam, és mindig ismétlem a gazdáknak, hogy levághatják a disznókat, el is adhatják, ha ezek fülszámozva vannak, és beszerezték a megfelelő állatorvosi engedélyeket, szállítási papírokat. Az élet ugyanúgy megy tovább, de fokozottan kell figyelni. Fontos az is, hogy levágás után, mielőtt mélyhűtőbe tennénk az el nem fogyasztott disznóhúst, címkézzük fel, hogy kiderüljön, mikor vágtuk, illetve melyik disznó húsa volt, mert baj esetén akár a hűtőnket is kiüríthetik az illetékesek, ha gyanús húsra akadnak – magyarázta a polgármester, hangsúlyozva, hogy sajnálatos a kór terjedése, hiszen nagyon sok embernek a háztáji disznónevelés pluszjövedelmet jelent.
Fodor búcsúzásképpen elmondta, ne csupán a hatóságoktól várjuk, hogy a bajt megoldják utólag, hanem mi magunk is tudatosan kell cselekedjünk.