Olcsóbb lett a vagyonmegosztási pereskedés
A mindent átfogó dráguláshullám elkerülte a vagyonmegosztási perek költségét, egy tö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Sepsi GAL (Grup de Acţiune Locală) egy akciócsoport, amelynek – meghatározásuk szerint – tagja kell, hogy legyen önkormányzat (ez esetben Sepsiszentgyörgy), civil szervezet (Máltai Szeretetszolgálat, Caritas, Esély Egyesület, Amenka Egyesület), vállalkozás (Tega) és magánszemélyek (két magánszemély tagja).
Az egyesület egy rendkívül bonyolult struktúrán keresztül hétmillió eurót pályázott meg, amelyet három közösség, az Őrkő, a Csíki-negyed és Szépmező felzárkóztatására fordít.
– Tisztázzunk két dolgot: ez nem egy roma felzárkóztatási program, még akkor sem, hogyha az érintettek egy része történetesen roma nemzetiségű, és nincs nálunk, sőt nem is lesz nálunk az a bizonyos hétmillió euró – szögezte le a félreértések elkerülése végett Veress-Nagy Tímea.
A négy alkalmazottal dolgozó egyesület célja, hogy pályázatokat állítson össze és írjon ki az infrastruktúra és a humánerőforrás területén, amelyeket – az egyesület szakmai segítségével – az illető közösségek, vagy az önkormányzat pályázhat meg. A pályázatok, az átlagos uniós pályázatoktól eltérően, komplementáris jellegűek: csak akkor lehet utat építeni, vagy vizet vezetni, hogyha bebizonyítod, hogy ez az adott közösség érdekében történik, csak akkor lehet egy épületet felépíteni, hogyha egy másik pályázattal megtöltöd tartalommal, például orvosi rendelőt, vagy szociális ellátási központot telepítesz bele – magyarázta Veress-Nagy Tímea.
Az első pályázatok kiírása 2019 elején várható.
Na persze, fel is lehet zárkóztatni ezeket. Kidobott pénz szerintem.