Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kánikula nagymértékben befolyásolja a kutyák viselkedését, a kóbor egyedek is ingerlékenyebbek lesznek, így az illetékesek óvatosságra intenek. Lapunk arra volt kíváncsi, nyáron milyen nehézségekkel küszködnek a szépmezői kutyamenhely munkatársai, „lakói”.
A kutyamenhelyen nyáron, hőségben napi három alkalommal kapnak friss vizet a kutyusok, s mivel a ketrecek rácsosak, szellősek, nem akad különösebb gond, a betegségek sem terjednek jobban, mint más időszakban. Az újonnan befogott kutyákat amúgy is két hétig karanténban tartják, ez alatt az idő alatt végzik el a szükséges féregtelenítést, oltásokat, így kizárják annak a lehetőségét, hogy a parvovirózis vagy a szopornyica esetleg átterjedhessen más kutyákra.
A menhely munkatársai befogáskor azt tapasztalják, hogy a kánikula nagymértékben befolyásolja a kutyák viselkedését: ilyenkor ingerlékenyebbek lesznek, ezért mindenkit óvatosságra intenek. Sepsiszentgyörgyön főként az Őrkőn van jelentős számú kóbor kutya, ez számít „kritikus zónának”, de előfordult, hogy a város szélén (Előpatak fele) is több kutya csatangolt. Az Őrkőn emiatt aztán rendszeresen (bejelentésre és kijelölt időszakokban is) fognak be kutyákat.
Mivel július-augusztus hónapokban van a párzási időszak, és a legtöbben ilyenkor töltik a pihenőszabadságukat, amikor másvalakire kell bízni a házi kedvencet, több kutya szabadul el otthonról, főként városon. Ezeket is befogják, és (sikeres beazonosítás után) értesítik a gazdákat, akik később kiválthatják a menhelyről kedvenceiket. Vidékről – már ahol az önkormányzat szerződést kötött a menhellyel – is igénylik a kóbor ebek befogását: eddig többnyire Uzonból, Rétyről és Árkosról érkezett bejelentés.