Nem eldobandók a kupakok – élményre, jó lehetőségekre, egészségre válthatók
Kovászna, Hargita, Maros és Kolozs megyéből 222 óvodai csoport és iskolai osztály ne...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Amint azt Vass Mária, a Kovászna Megyei Szociális és Gyermekjogvédelmi igazgatóság vezetője az avatón elmondta, a létesítményhez Sepsiszentgyörgy önkormányzata adta a telket, a SERA alapítvány az épület tervét, ő állta az építési költségeket, biztosította a teljes felszerelést, mintegy 400 ezer euró értékben. A továbbiakban a Megyei Tanács vállalta az alkalmazottak bérezését, a központ működtetési költségeit a Gyermekjogvédelmi igazgatóságon keresztül.
A telekhatár vitatott volta, a gázbekötés, a tűzvédelmi engedélyek megszerzése mind olyan tényezők voltak, amelyek hónapokkal késleltették a központ átadását. Végül is nemcsak kész, hanem az alkalmazottak erőfeszítésének köszönhetően nagyon barátságos és vidám lett a 320 négyzetméteres épület, amelyben többek között ergoterápiás és hidromasszázs alkalmazására felszerelt helyiség van, de pszichológus, logopédus, szociális munkás, egészségügyi asszisztens, gyógypedagógus (összesen 10 szakember) segíti a gyermekeket, nemcsak testük állapotának javításában vagy fenntartásában, hanem a szocializációban, az önállóságra nevelésben is. Ugyanakkor a családtagokat, a felnőtteket is támogatják abban, hogy el tudják fogadni gyermekük állapotát.
Tamás Sándor tanácselnök is köszönetet mondott a SERA alapítványnak valamint a városnak a szociális érzékenységért és az ügy támogatásáért, majd a civil szervezet szintén jelenlévő ügyvezető igazgatója, Bogdan Pavel vette át a szót. Elmondta, a Megyei Tanáccsal eddig megvalósított négy projekten túl jelenleg is folyamatban van kettő (Bodzafordulón ehhez hasonló rehabilitációs központot, Kézdivásárhelyen családi otthonokat építenek a gyermekvédelmi rendszerben nevelkedő gyermekeknek), és továbbra is nyitottak az együttműködésre, új ötletek megvalósítására.
A megyében jelenleg mintegy 600 fogyatékkal élő, nyilvántartott gyermek van, de jóval több lehet a reális számuk, vannak, akik a szülők ellenállásának vagy a dezinformáltságnak köszönhetően nincsenek besorolva – tudtuk meg Szász Katalintól, a Gyermekjogvédelem aligazgatójától. – Az intézmény célja az egész megyét lefedni a fejlesztő központokkal, hogy ne kelljen nagy távolságokra utazni a gyermekekkel. Nyilván könnyebb ezeket városokban megépíteni, a távlati tervek között szerepel egy, a szentgyörgyihez hasonló kovásznai egység megépítése is, de ehhez még meg kell találni az erőforrásokat.