Ez ennyire egyszeru, kellene legyen, hol vannak azok az emberek akik ezt ellenorizni kellenenek, pl hogy a kauflandos cseresznyet ne aruljak duplan a piacon! Anaf es polgarmesteri hivatal es piac gondnoksag es igy tovabb ?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Minden van a központi nagypiacon, amiből befőzni lehetne télire, csak éppen pénz nincs elegendő – mondta az egyik vásárló, aki évek óta Brassóból vásárolja meg az eltenni való zöldséget és gyümölcsöt. A szentgyörgyi piacról csak kicsiben, kóstolni veszi meg a termékeket, mivel az árak igen magasak.
Az árusok szerint viszont jól fogy az áru, keresik a befőzni valót, de a szezongyümölcsök, zöldségek is szépen fogynak.
Ami a zöldségeket illeti, a paradicsom kilója továbbra is 7–8 lej, a kerti, házi termesztés pedig 10 lejbe kerül. Az uborka 5 lej, de ha kisebbet szeretnénk, eltevéshez, akkor 6 lejért kínálják. A padlizsán kilója 6 lej, a paprika pedig 8–10 lej között változik, míg a zakuszkának való paradicsompaprika 12 lej. Igaz, utóbbinak később lesz szezonja – mondták az árusok. Zölpaszuly is kapható, kilója 20 lej, a szárazbabé pedig 25–30 lej között van.
Drágák a gyümölcsök is, a kajszibarack kilója 10 lej, a lekvárnak való pedig 8 lejbe kerül. A vásárlók szerint, a cukorral és minden egyébbel, ami még jár bele, felszámítva a munkát is, ilyen áron nem éri meg eltenni. Az őszibarack kilója is tíz lej, bár ebből nem igazán főznek be. A cseresznye ára sem ment lejjebb, egy hónapja is 15 lej volt, ma is annyiért kínálják, nem túl nagy sikerrel. Aki szilvaízt főzne, annak is mélyre kell nyúlnia a zsebébe, kilója 7-8 lejbe kerül. A szőlő kilója 12–15 lej között van, meggyet már csak elvétve találni 10 lejért. A hazai alma 5 lej, a körtét már 9–10 lejért adják.
Vargha Mária évek óta maga készíti a különböző dzsemeket, befőtteket és savanyúságokat az egész családnak, de már régóta nem a szentgyörgyi piacról vásárol. Mint mondta, Brassóban minden jelentősen olcsóbb, a paradicsom kilója 3 lej, a padlizsán 4 lej, a gyümölcsök esetében pedig a barack mindössze 5 lej, a szilva pedig 4 lejbe kerül.
– Ha messzebb is kell menni, felszámolva az útiköltséget, akkor is inkább megéri ott vásárolni, mint nálunk. Szégyen, hogy ilyen árak vannak ebben a városban, és évek óta ez folyik. A legtöbb árus viszonteladó, ismerek olyat, aki szintén Brassóban veszi meg a zöldséget és gyümölcsöt, hogy aztán dupla áron adja el a helyi piacon. Ezt szabályozni kellene, csak termelőket beengedni, mert így csúfolódásnak tűnik a piac – mondta a felháborodott vásárló.
Az árusok szerint azonban csak így éri meg nekik dolgozni, ugyanis súlyos bért fizetnek az asztalokért, a raktárért, ahol az árut tárolják, és így sem mindig térül meg a beszerzési költségük.
Ez ennyire egyszeru, kellene legyen, hol vannak azok az emberek akik ezt ellenorizni kellenenek, pl hogy a kauflandos cseresznyet ne aruljak duplan a piacon! Anaf es polgarmesteri hivatal es piac gondnoksag es igy tovabb ?
Erdekes modon , tavasztol keso oszig cikkeznek a szentgyorgyi draga piacrol , amikor a viszonteladok es szezonaruval a regatbol jottek uraljak a piacot. Telen viszont , amikor inkabb a helyiek arulnak csend van.Akkor , gondolkozzunk , miert is draga a piac? Azert mert olyan arakat szabnak meg ,amilyeneket nem szegyellnek es , sajnos , van is ra vevojuk boven.Az , hogy a viszonteladoknak nem terulne meg a befektetesuk (busasan) , enyhen hazugsag. Nem lehetne oket telen-nyaron ott talalni az ev minden napjan ,leszamitva a hivatalos unnepeket amikor zarva a kapu.
A helyiek azok termelok te bunko!
Tisztelt Mária.
Teljesen igaza van az árakkal kapcsolatbaan, de ennél meg súlyosabb a helyzet az árú minőségével, az eredetével, Nindamelet, hogy a torveny eloirja, hogy a piacon eladásra kínált termékek is fel kellene legyenek cimkezve, az árus kellene igozolja a termek eredetét es szavatolja a minőséget ez sajnos nem működik. Az ellenőrző szervek kelkene drasztikusan fellepjenek, mivel sokszor az egészségünket veszélyeztetik bizonyos termékek.
Amit minden vasarlonak ajanlok reggeli órába menjenek ke a Kaufland a LDL, Supeco parkolojaba nyitas idopontjaba, memorizaljak par ember arcat majd felusmerik a piacon, na ezektől az emberektől ne vasaroljunk!!!
Hát akkor.röviden , amig xar van ,veréb is van.’
Hol van a fogyasztok erdekvedelme , miert nem ellenorzik , hogy honnan es milyen zoldseget arulnak ????
Há kedves hozzászóló, alkoholizál, majd részegen karambolozgat egy szorakzó hely parkirozójában!
Az árusok szerint azonban csak így éri meg … akkor huzzanak máshová !!! Az egészet elkellene hajtani, össze kellene fogni, és legaslább egy hétig senki NE VÁSÁROLJON semmit a piacról !!!
U.I. Mostanában inkább gyümőlcsüzletekből vásárolok
nagyon sokat siráknoztok emberek, ha valami nem tetszik tegyetek ellene minding várni hogy más oldja meg a próblémát nem megoldás söt tetézitek azt
úgy mekegtek mint birkák a csordában tessék kiharcolni amit akartok nem megbújni és szájolni
A tehenek a csordában nyerítenek,a birkák
mekegnek,a kutyák nyávognak.Ez olyan mint a Mézga családban Aladár esete a fordított országban.
kerteszkedni faraszto es vegyszerek nelkul nehez, de rinyalni meg alapbol szeretnek az emberek barmiert. nem ertem miert tema a piac meg mindig, senki nem kenyszerit, hogy ott vedd meg, mindenki tudja, hogy Brassobol hozza mindenki. csak picsogni lehessen barmiert, ezt a temat ezutan is szezonalisan adott idopontban mindig eloveszik. ha van ra kereslet tobbletar mellett es igenye ra az embereknek a piacra akkor neked miert faj az? reggel hattol keso estig naponta te kibirnad a minusz tiz husz fokokat telen? miert nem alltok be akkor es berelnetek asztalt, hogy ti ingyen adhassatok?
Kitiltanám a piacról azt aki nem termelő!