A választók meghálálják az értük végzett munkát
Az elmúlt évek választásait tekintve, minden alkalommal kitűnik egy felsőháromszéki ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egyre inkább elöregedő társadalom olyan kérdéseket, kihívásokat állít az európai országok döntéshozói elé, melyeket nem lehet a szőnyeg alá söpörni. Kovászna Megye Tanácsa a helybeli, az idősek ellátásában érintett intézmények, civil szervezetek és külföldi meghívottak részvételével szervezett workshopot a tanács nagy gyűléstermében.
Bevezetőjében Henning László alelnök kifejtette, a közösség fejlettségének fokmérője az is, mennyire ügyel a rászorultakra, közöttük is az erejükben megfogyatkozott idősekre. A megyei tanács úgy kapcsolódik be egyre inkább ebbe a feladatba, ahogy az állam kihátrál e területről. Kovászna megyében a civil vagy egyházi szervezetek munkatársai a megyei önkormányzat támogatásával több mint 1700 idős vagy rászoruló beteget látnak el. Az erre szánt keretet évről évre növelik, idén 800 ezer lejt, azaz közel 175 ezer eurót fordítottak rá. A megyében négy öregotthon működik, Hidvégen, Sepsiszentgyörgyön, Kézdiszentléleken és Lemhényben.
A tanácskozás, melyet dr. Tatár Márta kardiológus főorvos moderált, annak a Nyugat-Európában már létező jó gyakorlatnak a hazai körülményekre való átültetését vizsgálta, melyről a Tübingeni Eberhard-Karls Egyetem munkatársai, dr. Daniel Buhr és dr. Sandra Evans számoltak be. Előbb azonban ismertetők hangzottak el, így például Orbán Balázs, a Red Rock Tech informatikai szakcég képviseletében azokról a fejlesztésekről, applikációkról beszélt, amelyek valamilyen formában kapcsolódnak az idősek jólétének biztosításához, életvitelük megkönnyítéséhez, megszervezéséhez.
A tübingeni előadók arról a LebenPhasenHause nevű intézményről beszéltek, ahol az innovatív kezdeményezéseket, fejlesztéseket tesztelik, miközben élénk kommunikációt folytatnak a kutatók az idősekkel és ellátóikkal, hiszen rengeteg színes programot futtatnak, amelybe nagyon sokan bekapcsolódnak a hatvan fölöttiekből. Nálunk talán a már létező nyugdíjasklub lehetne egy hasonló tevékenység kiindulópontja – fogalmazódott meg a tanácskozást záró következtetésként, illetve hasznos lehet egy olyan webfelület, platform létrehozása, mely az idős embert otthon ellátó családtagoknak nyújt (nem csak) szakmai támogatást.
Továbbá még pontosabban fel kell mérni azokat a területeket, ahol az IT-fejlesztésekkel lehetne előrelépni, majd egy következő ülés alkalmával eldöntik, hogyan pályázzanak ezek megvalósítására az uniónál. A szakemberhiány orvoslására képzéseket kell szervezni, a társadalmi mentalitást pedig olyanformán kell befolyásolni, hogy az időskorra ne mint szükségszerű leromlásra gondoljanak, hanem tegyenek a beteljesedett, aktív életszakasz megvalósításáért. A résztvevők a beszélgetés folytatásaként meglátogatták a Zathurecky Berta Központot.