A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Senki sincs biztonságban az interneten!” – fejtette ki Tóth Zsigmond, hozzátéve, bizonyos védekezési módszerekkel, tudatos magatartással számos csalást háríthatunk.
Az internetes átverés egyre nagyobb méreteket ölt, hiszen a Microsoft tavaly szeptemberben közzétett statisztikái szerint világszinten a fogyasztók, elektronikai kütyüket használó személyek 63%-át (!)célozták már meg hasonló törvénysértéssel, mi több, minden 10 személyből 1 anyagi kárt is szenvedett.
Jelentős anyagi károkat a 24–37 éves (főként férfiak) körében jegyeztek, a Microsoft havonta 11 ezer jelzést kap átverésekről, ilyenfajta próbálkozásokról.
Romániában egyelőre nem elrettentő ezek száma, de itt is felütötte fejét a „hamis technikai támogatásos” módszer – fejtette ki Tóth.
Hazánkban a bejelentők 10%-a szenved anyagi kárt, illetve leggyakrabban az idősebb személyek esnek áldozatul.
– Netezés közben egy ablak ugrik fel, amely a Microsoft nevében technikai gondra figyelmeztet. Ha ilyennel találkozunk, akkor ezt az ablakot azonnal csukjuk le. Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy valóban technikai problémákkal küszködünk-e, vagy sem, akkor inkább mi teremtsük meg a kapcsolatot a Microsoft céggel. Az említett cég soha, de soha nem veszi fel önkényesen a kapcsolatot a felhasználókkal, ezt a műveletet mi kell kezdeményezzük – avatott be a bűnmegelőzési osztály vezetője.
A csalási módszerek ennél sokkal változatosabbak, egyeseket telefonon is felhívnak, vagy a megadott telefonszámon az átvertek maguk tárcsázzák a törvényszegőket, és az internet, no meg az óvatlan polgár segítségével rákapcsolódnak a számítógépekre, személyes adatokhoz férnek hozzá, illetve bankszámlákat is leüríthetnek.
– Nagyon fontos hangsúlyozni, hogy bármilyen átverési próbálkozást jelezni kell a rendőrségnek akár telefonon, személyesen, vagy az alábbi címeken: , illetve , vagy a Microsoft cégnek a honlapon.
Tolvaj-Marin Nicoleta, a megyei rendőrség szóvivője érdeklődésünkre elmondta, Háromszéken is jegyeznek internetes csalásokat, de egyelőre – a statisztikák alapján – nem lehet jelenségről beszélni.
– Nálunk főként azért panaszkodnak, mert online, az internet segítségével vásárolnak a polgárok, akik miután fizetnek, egyáltalán nem kapnak terméket, avagy más terméket, netán gyengébb minőséget kapnak pénzük ellenében, mint amit ígért az eladó – összegezett.