A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
John Murray ír természetfilmesnek hosszú idő kellett, míg tetté érlelődött benne a gondolat, hogy Románia – főképp Erdély – állatvilága filmen is jól megmutatható. Ugyanis – mint azt Péter Levente, a zabolai Mikes-birtok erdőkerülője elmesélte – Murray felesége tíz éve járt Erdélyben és már akkor megemlítette férjének, hogy érdemes lenne ide eljönnie.
Nos, erre a Covid-járvány után került sor, amikor is Zabolán Péter Levente kalauzolásával és közreműködésével megfigyelhette a medvéket, még az olyan nagyon kevesek által látható pillanatokat is, amikor két hím összeverekedik a nőstényért, vagy az anyamedve gondoskodik bocsairól.
De nemcsak a medvéivel szerepel Háromszék John Murray filmjében, hanem a zabolai és a Sepsiszentgyörgy közeli, ún. 5-ös kilométernél levő tónál fészkelő búbosbankák, az ott élő hódok is, ezeket a „szereplők” jó ismerőseik, a Transnatura fotóklub tagjai, Csákány László és Barabás Imola mutatták be a rendezőnek.
Az ír filmesnek más, főleg brassói természetfotósok által a környékbeli hegyekben (Királykő, Bucsecs) volt alkalma megfigyelni a farkasokat, hiúzokat is, de denevéreket filmezett.
A Lynx természetfotó- és természetfilm-fesztiválon Murray premierben mutatta be szóban forgó alkotását. Az állandóan természetközelben élő fotós (Csákány László) úgy bevallása szerint úgy csodálkozott rá a filmbéli gyönyörű természetre és a megragadott pillanatokra, hogy ehhez hasonló szépséget még nem is látott. Péter Levente pedig, akinek egy jól sikerült fotóját, mellyel a Milvus Csoport pályázatán nyert, épp a Lynx-fesztiválon díjazták, szintén szóvátette: kár, hogy mások jobban értékelik a mi környezetünk gazdagságát, mint mi, akik éppen itt élünk”.
A Wild Transylvania című filmet következő hónapokban még sok külföldi természetfilm-fesztivál programjában mutatják be.
Címlapfotó: Lynx Festival/Facebook
Ide járnak száfárizni…De otthon ha megjelenik egy farkas, azonnal kilövik. Majd áradoznak, hogy mi nem értékeljük a medvéket.