Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Két szakaszban is hirdet felvételit a Puskás Tivadar Szakközépiskola a 2022–2023-as tanévre, így azok a diákok, akik most képességvizsgáztak, beiratkozhatnak valamilyen szakra. Ugyanakkor azok, akiknek nem sikerült az első vizsga, második lehetőséget is kapnak, ugyanis még egy szakasza lesz a felvételinek.
Az iratkozás első szakaszára július 4. és 8. között kerül sor az iskolában, az értékeléseket követően július 15-én teszik közzé a szakonkénti elosztást, majd július 18. és 21. között lehet beiratkozni az osztályokba. A második szakaszban július 26. és 28. között lehet iratkozni, a diákokat augusztus 3-án „osztják el”, majd a beiratkozási dossziékat augusztus 8-ig fogadják. A szükséges iratok listája megtekinthető az iskola honlapján – tájékoztatnak.
A következő tanévben a három-éves szakiskolában 11 szakterületen lehet tanulni: villamosságtan, mechanika, mezőgazdaság, élelmiszeripar és építészet; az itt tanult szakokon építészeti-villanyszerelő, autószerelő, mezőgépész, autó festő-bádogos, kertészeti-, állattenyésztési szakértő, pék-cukrász, húsfeldolgozó, kőműves-kőfaragó-vakoló, és víz-gáz szerelő képesítést kaphatnak a diákok. Az osztályok létszáma 12 (a villamossági román tagozaton 24).
A duális oktatásban, villamosságtan, mechanika és faipari termékek gyártása szakon tanulhatnak. A speciális szakiskolában (textil- és bőripar-képzés) egy osztály indul. A duális oktatást cégek kezdeményezésére szervezik, akik potenciális alkalmazók és partnerei az iskolának.