Védett lakásokra pályáznának Sepsiszentgyörgyön
Fogyatékkal élők számára létesítene védett lakásokat egyik üresen álló ingatlanában ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az iskolabotrány a polgármesteri hivatal rossz kommunikációjának következménye, hangzott el tegnap a Magyar Polgári Párt (MPP) sajtóértekezletén. Nagy Gábor szerint „elfogadhatatlan”, hogy a szülők, tanárok és gyerekek a sajtóból tudják meg, hogy megszűnik az iskolájuk.
Az MPP sepsiszentgyörgyi elnöke szerint most sem világos, hogy csak a szakoktatást szervezik-e át (ezzel akár egyet is értenek), vagy megszüntetnek egy magyar iskolát (ez ellen a legerélyesebben tiltakoznak).
– Sokkal tisztább kommunikációt, átláthatóbb működést várunk a megyeszékhelyi tanácstól – fogalmazott Nagy Gábor.
Ütő Gusztáv „örömmel nyugtázta”, hogy elkezdődött az Erdélyi Székely Művészeti Egyetem (ESZME) létrehozása: a tervek szerint a megyei tanács átadja, a helyi tanács átveszi, és felsőoktatási intézménnyé alakítja a tüdőkórházat. Az egyetemi tanár szerint az erdélyi magyar fiataloknak „joguk van anyanyelvükön tanulni” olyan szakokat, mint festészet, szobrászat, mű- és tájépítészet, művészettörténet, néprajz és néptánc.
Bedő Zoltán, a Magyarság Megmaradásáért Mozgalom nevében úgy értékelte, a kézdivásárhelyi „terrorvád” hivatalosan is szertefoszlik, és emlékeztetett: az „érdekvédelmi szervezet” nem állt ki a meghurcolt háromszékiek mellett.