A koszorú negyedik gyertyáját is meggyújtják
A Jézus eljövetelére való várakozás és lelki felkészülés időszakának vége felé tartu...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Négy megyei úttal kapcsolatosan hoztak döntéseket a csütörtöki tanácsülésen. „Olyan beruházások ezek, amelyeket kormányzati forrásokból finanszíroz Kovászna Megye Tanácsa. Nagyajtán már dolgoznak az új híd építésén. A hétvégi esőzések nyomán kialakult áradás megrongálta az ideiglenes átkelőt, ezt azonban a kivitelező helyrehozta, így a lezárt forgalmat már szerdán feloldották. A beruházás értéke 12,3 millió lejre változott, ebből 2,5 millió lejt a megyei önkormányzat biztosít” – ismertette Tamás Sándor megyetanácselnök.
Aktualizálták a gazdasági-műszaki mutatókat a sepsibükszádi Olt-híd újraépítéséhez is. Mint ismeretes, ott az országúttól a vasútállomásig tartó, 1,7 km-es útszakasz felújítására és ezzel együtt egy 40 méter hosszú, új híd építésére igényelt finanszírozást a megyei tanács az Anghel Saligny-programból. A hamarosan kezdődő munkálat összértéke 14,8 millió lej.
Az ülésen további két megyei út felújításának előkészületeit indították el, tervezési tárgykört határozva meg. Korábban már megyei úttá nyilvánították a Barátost és Zabolát összekötő útszakaszt, így a Szörcsén, Orbaiteleken és Tamásfalván áthaladó utat felújítják. A jogszabály szerint csak települések között lehet új megyei utat építeni, ugyanis a falvakon nincs befejezett, átadott ivó-és szennyvízhálózat. Felújításra kerül a Hídvég és Bölön közötti 12,45 km-es útszakasz is, amely Hídvégen az országúttól Bölön bejáratáig tart.
Kovászna Megye Tanács élni kíván elővásárlási jogával, és megvásárolja a Kézdivásárhely központjában található, Gábor Áron tér 17. szám alatti ingatlant, amely jelenleg bankfiókként működik. A tervek szerint az épület a Sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola használatába kerül.
Két új uniós projektről is döntött a megyei önkormányzat. Egyrészt 34 helyi önkormányzattal szövetkezve, 35 millió értékben elektromos iskolabuszokra pályázik az országos helyreállítási terv keretéből; a dokumentációt pénteken kell benyújtani. Ugyanakkor felnőtt- és gyermekpszichiátriai központot, rehabilitációs központot, krónikus betegek központját, geriátriát és betegellátást magában foglaló, többfunkciós orvosi komplexum építését is tervezik Sepsiszentgyörgyön, a Cigaretta utcában található területén. Ennek érdekében a tanácsosok a csütörtöki tanácsülésen felhatalmazták a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházat, hogy állítsa össze az uniós forrásokra megpályázásához szükséges iratcsomót.
Felújítják a kézdivásárhelyi Közösségi Szolgáltatási Központ udvarán található, Szentkereszty Stefánia (1842-1906) tiszteletére épített kápolnát. Ugyanis október 12-13-án jubileumi ünnepséggel emlékeznek a bárónő által 150 évvel ezelőtt Kézdivásárhelyen alapított Háromszék vármegyei Erzsébet Árvaleány-nevelő Intézetre és a 20 éve alakult, a bárónő nevét viselő egyesületre.
Szentkereszty Stefánia nevéhez fűződik a megye első szociális, egészségügyi intézményrendszerének a megalakítása. A nők és a szegények mentoraként, több alapítvány, intézmény megálmodójaként és létrehozójaként vonult be a történelembe. A kézdivásárhelyi Közösségi Szolgáltatási Központ udvarán található kápolnában nyugszanak a földi maradványai, ahogy végakaratában rendelkezett.
Címlapfotó: Báró Szentkereszty Stefánia mellszobra a kézdivásárhelyi Közösségi Szolgáltatási Központ udvarán (Dénes Botond)
Csak kerdeznem , hogy nem lehetne abbol a sok millio eurobol 1-2 kemeny ceget ide vonzani kulonbozo befektetesi kedvezmenyek biztosittasaval es igy munkahelyek jonnenek letre mer lassacskan ovoda es bolcsode temerdek lesz csak a fiatalsag elvandorlasaval nem lesz szukseg rajuk, vagy lehet hidakat, kaszarnyakat es egyebb letesitmenyeket felujittani de nem lesz aki hasznalja, lasd a minorita rendhazat amit nemreg fejeztek be de mar a vakolat duvad le rola, az ilyen munkalatokert ki felel vagy csak felveszik a mllio eurokat es aztan jol van az ugy alapon megy elore az elet csak sajnos a vegen a nep boren csattan az ostor mert ugye palyazunk az a duma de az onreszt a hivatalok bankolcsonbol fedezik ozt majd a nep kifizeti megemelkedett ado gyanant, ez meg meddig tart uraim mar mikor teszunk olyat is ami a lakosagnak fizetest biztosit nem csak egy folytaban az adofizetoket sarcoljuk csak azert hogy par ceg degeszre tomi a banki kontojat!!!